РосЗМІ повідомили, що від Росії на міжнародний пісенний конкурс Євробачення, який в травні цього року пройде в Києві, поїде російський співак родом з України Олександр Панайотов.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на L! FE.
За інформацією видання, кандидатуру 32-річного виконавця вже схвалило керівництво Першого каналу.
"У цьому році телемовник знову ухвалив рішення не проводити національний відбір і не відбирати заявки на участь в конкурсі. Артиста для конкурсу оберуть як в останні кілька років - радою російського оргкомітету. Уже через місяць Перший канал планує озвучити своє рішення представникам Євробачення, яким належить виключне право першими офіційно назвати учасника від тієї чи іншої країни", - передає видання.
Читайте також: Євробачення-2017: в Україні пояснили щодо "чорних списків" росіян
Однак сам артист заявив, що йому поки нічого не відомо про це рішення.
"Я буду щасливий представити нашу країну на конкурсі - для мене це величезна честь. Але поки нічого не хочу загадувати", - зазначив співак.
До слова, Олександр Панайотов народився в Запоріжжі, а пізніше переїхав будувати музичну кар'єру в Москву.
Нагадаємо, національний відбір на Євробачення відбуватиметься в кілька етапів: перший прямий ефір відбудеться 4 лютого, другий - 11 лютого, третій - 18 лютого.
А фінал, на якому ми дізнаємося, хто представлятиме нашу країну, відбудеться 25 лютого.
Як повідомляв ONLINE.UA, Сан-Марино на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2017, який пройде в травні в Києві, може представляти італійська співачка Аріса, зовні схожа на народного депутата України Надію Савченко.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
Зупинка допомоги США послабила українську кібербезпеку на тлі хакерських атак РФ

Українська кібербезпека значно ослабла після припинення допомоги зі сторони США.
Головні тези:
- США допомогли Україні протистояти російським спробам диверсій на електростанціях і проникнення в Кабінет міністрів.
- Американське фінансування стало найбільшим джерелом підтримки України в галузі кібербезпеки.
- Однак із січня 2025 року Трамп припинив критично важливу підтримку з боку США — включаючи військові постачання і, часом, обмін розвідданими.
Україна має складнощі з кібербезпекою без допомоги США
Як повідомляють джерела Bloomberg, контракти України та США були анульовані або призупинені. За словами джерел, США допомогли Україні протистояти російським спробам диверсій на електростанціях і проникнення в Кабінет міністрів, вищий орган державної виконавчої влади в країні.
Тим часом заплановані постачання комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначеного для забезпечення безпеки української інфраструктури, так і не були доставлені.
За останні п'ять років лише Агентство США з міжнародного розвитку виділило понад 200 мільйонів доларів на допомогу Україні у сфері кібербезпеки. Агентство національної безпеки та Кібернетичне командування США також надавали допомогу.
Американська допомога у сфері кібербезпеки містила підтримку фахівців, навчання, обладнання та програмне забезпечення для організацій по всій Україні, в тому числі для десятків урядових установ і відомств, а також для ключових постачальників газу та електроенергії, національного банку і ядерних об'єктів.
За словами джерел Bloomberg, американське фінансування стало найбільшим джерелом підтримки України в галузі кібербезпеки.
Гранти USAID фінансували кілька ініціатив з кібербезпеки в Україні, деякі з яких були схвалені за часів першої адміністрації Трампа, включаючи зусилля із захисту виборчої інфраструктури країни та її дипломатичних мереж зв'язку.
Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року USAID збільшило фінансування проєктів з кібербезпеки, оскільки російські хакери активізували свої спроби саботувати українські комп'ютерні мережі.
Однак із січня 2025 року Трамп припинив критично важливу підтримку з боку США — включаючи військові постачання і, часом, обмін розвідданими.
Допомога США у сфері кібербезпеки залишається критично важливою, зокрема для захисту урядових структур, телекомунікаційних компаній та енергетичних підприємств від кібератак.
Цього тижня віцепрезидент США Джей-Ді Венс заявив, що Сполучені Штати можуть відмовитися від участі в мирному процесі, якщо Росія й Україна не приймуть американську пропозицію. Такий крок може ускладнити будь-яку майбутню співпрацю в галузі кібербезпеки.