Європарламент стурбований посилення військової присутності Росії на кордоні з Україною. Там готують жорстку відповідь главі Кремля Володимиру Путіну. Пропонують заморозити в ЄС рахунки російських олігархів, відключити РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT і заблокувати "Північний потік-2".
Джерело: DW
Голова провідної фракції Європарламенту ( "Європейська народна партія") Манфред Вебер вважає, що Путін повинен сповна заплатити за агресію проти України. Він закликав Євросоюз і США показати Кремлю, що буде далі, якщо Росія продовжить ескалацію на Донбасі чи введе туди свої нові війська.
"Відповідь західних країн на такі дії Москви повинна бути сильною і недвозначною. Час дозованих санкцій пройшов. Путін повинен знати ціну своїм діям", - підкреслив європарламентар.
Які санкції пропонує Європарламент проти Росії
Коментуючи посилення військової присутності РФ на кордоні з Україною глава фракції партії EVP в Європарламенті допустив, що Путін продовжить курс небезпечних провокацій. На його думку, Європа повинна допомогти Україні і не допустити повномасштабної війни.
Для цього, на думку Вебера, потрібно озвучити Кремлю жорстку відповідь, щоб політично показати, у що вплутується російське керівництво.
Вебер пропонує:
масово заморозити рахунки російських олігархів;
відключити Росію від платіжної системи SWIFT;
заблокувати газопровід Північний потік-2.
Аналогічні заходи проти Росії Вебер пропонує провести і в рамках реакції ЄС на ситуацію навколо російського опозиціонера Олексія Навального. Член ЄП переконаний, що погіршення здоров'я Навального в колонії стало результатом навмисних дій російського керівництва.
Що відбувається на кордонах України
Росія почала стягувати військових і зброю до кордонів України кілька тижнів тому під приводом військових навчань і тренувань. У Міноборони РФ не приховують, що в квітні російські військові проведуть понад 4 тисяч навчань, більшість з яких пройдуть в українських кордонів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України попередило, що Росія готується до бойових дій, які повинні спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. На ризики початку повномасштабної війни відреагували вже США, НАТО і країни ЄС.
Свою стурбованість, зокрема, висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. У німецькому Бундестазі засудили дії РФ, назвавши "вкрай небезпечними". Підтримку Україна також отримала від Канади і Великої Британії.
Росія погрожує жорсткою відповіддю за допомогу Україні. Кремль попередив, що будь-який розгортання військ США і НАТО в Україні призведе до подальшого напруження біля кордонів Росії і змусить Москву піти на додаткові заходи для забезпечення власної безпеки. У Путіна також дали зрозуміти, що на російській території Москва буде робити те, що вважає за потрібне, і ніхто їй не може вказувати і щось забороняти.
Читайте також: