Євросоюз вказав на найсуттєвіші промахи влади України
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз вказав на найсуттєвіші промахи влади України

Євросоюз вказав на найсуттєвіші промахи влади України
Джерело:  online.ua

Влада Європейського Союзу звертає увагу команди глави держави Володимира Зеленського на те, що останні скандальні рішення Конституційного суду України поставили під сумнів досягнення офіційного Києва в боротьбі з корупцією, а також нагадали про вкрай важливе значення серйозної судової реформи для нашої країни. Це наголошується в щорічному звіті Євросоюзу щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який був оприлюднений 1 грудня, передає ONLINE.UA.

Представники ЄС наголошують, що протягом останнього року у сферах правосуддя, верховенства права і боротьби з корупцією можна помітити декілька позитивних зрушень. В першу чергу, йдеться про те, що Вищий антикорупційний суд виніс свої перші вердикти, а співпраця між САП і НАБУ покращилася. Також в ЄС зазначають, що кількість обвинувальних вироків щодо корупційних розслідувань поки залишається низькою. Окрім того, Європейський Союз не забув згадати про останні рішення Конституційного суду України. Як стверджують представники ЄС, саме вони поставили під сумнів досягнення офіційного Києва в боротьбі з корупцією.

За словами експертів, події довкола КСУ нагадали владі України життєву необхідність серйозної судової реформи.

"Рішення (КСУ від 27 жовтня — ред.) викликало значну суспільну критику, оскільки воно поставило під сумнів реформи, яких вимагали українські реформаторські сили після Майдану і міжнародне співтовариство, в тому числі через умови в рамках послідовних програм МВФ, макрофінансової допомоги, Плану дій щодо лібералізації візового режиму", — сказано в документі.

Також Євросоюз звернув увагу на те, що у Верховній Раді були зареєстровані кілька законодавчих ініціатив, спрямовані як на відновлення антикорупційного законодавства, так і на реформу КСУ, однак їх поки не розглядали.

Що важливо зрозуміти, звіт щодо виконання Україною Угоди про асоціацію ЄС публікує щорічно. Як відомо, саме він стане основою для Ради асоціації Україна-ЄС, яка запланована на 8 грудня.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше  ЄС знайшов новий спосіб помститися Лукашенку.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Фіцо маніпулюють питанням підвищення оборонних витрат Словаччини

Фіцо

У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.

Головні тези:

  • Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
  • Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
  • Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.

У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини

Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.

Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.

Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.

Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.

Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.

Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.

Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.

Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.

Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?