Іноземним вченим вдалося сформулювати нову теорію походження Всесвіту. За їхніми словами, вона вирішує одразу декілька нестиковок Стандартної моделі й навіть пояснює малу масу бозона Хіггса.
Джерело: Physical Review Letters
Вчені заявили про нову теорію походження Всесвіту
Ні для кого не секрет, що загальновідома стандартна модель фізики елементарних частинок загалом добре пояснює закони Всесвіту, проте все одна має свої суттєві недоліки.
Насамперед йдеться про те, що в неї не вписується існування темної матерії, вона не дозволяє пояснити прискорення розширення Всесвіту, а маса бозона Хіггса, передбачена цією моделлю, як мінімум втричі більша, ніж отримана в результаті експериментів.
Фото — unsplash.com
За словами науковців Раффаеля Тіто Д'аньоло з Університету Париж-Сакле і Даніеля Терезі з ЦЕРНу, їм вдалося створити власну теорію, що пояснює легкість бозона Хіггса. З цією метою вони використовували концепцію мультивсесвіту.
Відповідно до неї, коли утворився Всесвіт, існувало безліч інших паралельних. У кожному з'явилися бозони Хіггса.
Але їх розподіл між різними всесвітами та їх областями був неоднорідним: деякі області містили важкі бозони, тоді інші – легкі. Спостерігаючи за допомогою математичної моделі за тим, як цей мультивсесвіт розвивався з плином часу, дослідники виявили: ті, де були важкі бозони Хіггса, виявилися нестабільними й дуже швидко зруйнувалися – вони "схлопувалися" всього за 10-5 секунд. Таке явище відоме в космології як Велике стиснення або Великий хлопок. Воно передбачає, що під дією темної енергії розширення Всесвіту змінюється різким стисненням і Всесвіт колапсує, схлопуючись у сингулярність, - йдеться в повідомленні.
Як стверджують фізики, в результаті усіх цих подій існувати залишився лише наш Всесвіт, який містить дуже легкий бозон Хіггса, який найкраще підходив для законів існування.
Читайте також:
Всесвіт може зіштовхнути нас у чорну діру — прогноз вчених
Астрономи розповіли, що бомбардувало Землю на початку її зародження.
Динозаври почали вимирати до падіння астероїда — наукова теорія.