Франція видала міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада, якого звинувачують у причетності до хімічних атак в 2013 році, що є злочином проти людяності.
Франція видала ордер на арешт Асада
Джерело в суді повідомило Agence France-Presse (AFP), що Асада також підозрюють у причетності до воєнних злочинів, які призвели до загибелі понад 1400 людей у серпні 2013 року поблизу Дамаска.
Також міжнародні ордери на арешт були видані на брата Асада Махера, де-факто начальника сирійського елітного військового підрозділу, і двох генералів збройних сил.
Відділ Паризького суду, який займається злочинами проти людяності, розслідує хімічні атаки з 2021 року. Франція претендує на всесвітню юрисдикцію щодо ймовірних воєнних злочинів і злочинів проти людства.
Що відомо про війну в Сирії
Громадянська війна в Сирії почалася в 2011 році після того, як придушення Асадом мирних демонстрацій переросло в військовий конфлікт за участі іноземних держав та світових джихадистів.
У 2015 році РФ приєдналася до сил Асада і розпочала інтервенцію в Сирії. Це виправдовували боротьбою з ІДІЛ. Після цього Асаду вдалося взяти під контроль більшість території країни.
Також участь у війні бере Туреччина, яка хоче придушити курдський рух на півночі Сирії.
Унаслідок війни загинуло понад півмільйона людей, а половина довоєнного населення країни була вимушено переміщена.
Башар Асад успадкував владу від свого батька і перебуває на посаді президента з 2000 року, попри те, що президентський термін в країні становить сім років.