Генпрокурор Рябошапка нарешті пояснив своє неочікуване рішення
Категорія
Україна
Дата публікації

Генпрокурор Рябошапка нарешті пояснив своє неочікуване рішення

Генпрокурор Рябошапка нарешті пояснив своє неочікуване рішення
Джерело:  УНН

Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що військова прокуратура не відповідає міжнародним стандартам, а розслідувати військові злочини можуть і цивільні правоохоронці, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "УНН".

"Державне бюро розслідувань буде розслідувати ці злочини, а прокурори цивільні здійснюватимуть процесуальне керівництво і потім представництво в судах", - сказав він і додав, що у військових прокурорах немає необхідності.

 За словами генпрокурора, військова прокуратура - це, по-перше, невідповідність міжнародним стандартам.

"А по-друге, взагалі втрачено логіку існування військової прокуратури в Україні, тому що розслідування здійснюють цивільні особи - слідчі Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво і підтримка державного обвинувачення в Луганську, у Донецьку, там, де конфлікт, здійснюються в багатьох випадках так само цивільними прокурорами. І немає ніякої особливості або специфіки для того, щоб ці люди носили погони і проходили військову службу", - зазначив генпрокурор.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше  Рябошапка заявив, що планує регулярно притягати до відповідальності високопоставлених чиновників і повернути державі максимальний обсяг вкрадених активів.

Категорія
Технології
Дата публікації

Україна почала серійно виготовляти оптоволокно для FPV-дронів — чому це важливо

оптоволокно
Джерело:  Defense Express

В Україні показали першу серійну котушку українського виробництва на 30 км для оптоволоконних FPV-дронів, серійне виготовлення якої вже розпочалося.

Головні тези:

  • В Україні стартувало серійне виробництво оптоволокна для FPV-дронів, що дозволить збільшити дальність польоту українських безпілотників.
  • Компанія 3DTech представила першу серійну котушку на 30 км для оптоволоконних дронів, що вже пройшла внутрішні випробування та готується до використання в Збройних Силах.
  • Оптоволоконні FPV-дрони отримали кодифікацію, а нові котушки забезпечать значне збільшення дальності польоту, що є критичним в умовах сучасних воєнних конфліктів.

В Україні виготовляють оптоволокно для бойових дронів

Українська компанія 3DTech, що спеціалізується на виготовленні FPV-дронів різних типів, повідомила, що їх нові котушки на 25 та 30 км успішно пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються.

А на початок травня заплановані випробування для кодифікації виробу та подальшого допуску до використання у Збройних Силах.

У компанії кажуть, що це перша серійна котушка на 30 кілометрів в Україні. Також гендиректор 3DTech Олексій Жулінський зазначив, що виробництво та намотка всіх котушок компанії повністю локалізована в Україні, закуповується лише сировина.

Дрони на оптоволокні

Наразі оптоволоконні дрони в Україні активно набувають популярності, але більшість серійних зразків мають дальність не більше 20 км, а реалії війни вимагають значно більші дальності. Тому нові котушки, над якими останні місяці працювали інженери 3DTech покликані виправити таке становище.

Крім цього, у 3DTech повідомили, що всі п’ять варіантів оптоволоконних FPV-дронів "Хижак REBOFF" (із дальністю 10-20 км на рамах 10-13 дюймів) ще у січні цього року успішно пройшли випробування з метою їх кодифікації. І ось нещодавно ці безпілотники нарешті отримали власні коди.

Також коли мова заходить за далекобійні оптоволоконні FPV-дрони, то згадуються безпілотники від "Птахів Мадяра" один з яких має дальність 41 км, але, вочевидь, на імпортних котушках. До того ж передбачається, що темпи їх виробництва становитимуть 1000 одиниць на місяць.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?