Як продовження війни вплине на економіку РФ — британська розвідка
Категорія
Світ
Дата публікації

Як продовження війни вплине на економіку РФ — британська розвідка

Міноборони Британії
ЗС РФ

Збільшення інфляції у Росії призведе до збільшення витрат фінансування війни проти України.

Економіка Росії заплатить вищу ціну за продовження війни

Інфляція в Росії зросла до 6% у вересні 2023 року в порівнянні з 5,3% у серпні. Це було викликане зростанням споживчих цін, таких як продукти харчування та паливо.

Висока інфляція майже напевно призведе до збільшення витрат на фінансування війни Росії в Україні, - йдеться в повідомленні.

Центральний банк Росії (ЦБ РФ) відреагував збільшенням базової відсоткової ставки на 2 відсоткові пункти до нової базової ставки в 15%. Це найвищий показник із травня 2022 року.

Цілком імовірно, що ЦБ РФ збереже високі відсоткові ставки до 2024 року. Це, швидше за все, призведе до збільшення вартості запозичень для російських споживачів, а також, можливо, вплине на витрати російського уряду на обслуговування боргу, зазначає британська розвідка.

Через зростаючий попит, частково через значне збільшення військових витрат, а також тиск з боку посилення ринку праці, що продовжується, російська економіка, ймовірно, перебуває під загрозою перегріву. Це з високою ймовірністю забезпечить збереження інфляції в Росії у 2024 році вище за цільовий рівень у 4%, зазначається у зведенні.

Висока інфляція, що зберігається, ймовірно, призведе до зниження державних витрат у реальному вираженні, особливо в таких областях, як соціальна допомога, де витрати зростають нижче інфляції. Це ще раз ілюструє переорієнтацію російської економіки насамперед на розпалювання війни, - зазначають у Міноборони Британії.

РФ не планує розвивати науку

У 2024 році витрати за федеральним проектом «розвиток інфраструктури для наукових досліджень» будуть урізані вдвічі, випливає з пояснювальної записки до закону про бюджет, розміщеної в базі Госдуми Росії.

На федпроєкт, в рамках якого було заплановано закупівлю приладів та обладнання для університетів та наукових центрів по всій Росії, буде витрачено 47,8 млрд. рублів замість 97 млрд (понад мільярд доларів), закладених у ухвалений рік тому закон про бюджет. Основний удар бюджетного секвестру приймуть на себе вищі та наукові організації, що випливає з матеріалів бюджету: витрати на інфраструктуру для них будуть урізані на 40 млрд. рублів.

На 2,2 млрд. рублів знизяться асигнування на «проектування унікальної наукової установки „мегасайєнс“» на острові Руський — синхротрона, в якому вчені планували розганяти електрони до швидкостей, близьких до світлових.

На таку суму зменшиться фінансування проектів Курчатівського інституту, де за бюджетні гроші планували модернізувати джерело синхротронного випромінювання, а також створити прототип імпульсного джерела нейтронів.

Витрати для будівництва науково-дослідних судів необмеженого району плавання зменшаться на 270 млн. рублів; на будівництво центру ядерної медицини при Курчатівському інституті – на 137 млн. рублів.

Додатково понад 4 млрд. рублів уряд планує заощадити ще на двох статтях національного проекту «Наука». Фінансування федпроєкту «Розвиток масштабних наукових та науково-технологічних проєктів за пріоритетними дослідницькими напрямками» зменшиться на 8% — з 20,4 до 18,8 млрд рублів. Витрати по федпроєкт «Розвиток інтеграційних процесів у сфері науки, вищої освіти та індустрії» зменшиться на 10% – з 36 до 32,4 млрд. рублів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?