Як Росія вдосконалює іранські "Шахеди" — відповідь британської розвідки
Категорія
Світ
Дата публікації

Як Росія вдосконалює іранські "Шахеди" — відповідь британської розвідки

Міноборони Британії
Шахед

Росія намагається вдосконалити іранські ударні дрони Shahed, якими атакує об’єкти на території України, на основі досвіду їхнього застосування, зазначає розвідка Великої Британії.

Як Росія вдосконалює іранські "Шахеди"

За даними відомства, РФ могла доповнити іранські дрони озброєнням, виготовленим на своїх заводах.

Розвідка наводить дані кінця листопада про те, що в одному зі збитих Shahed виявили українську SIM-карту і 4G-модем.

Як зазначили у відомстві, таким чином РФ намагається покращити наведення в режимі реального часу з використанням вишок стільникового зв'язку, щоб зменшити залежність від супутникової навігації.

Крім того, припускають британські аналітики, це може бути спробою послабити українські засоби радіоелектронної боротьби.

Росіяни намагаються зробити свої дрони більше непомітними

Як зазначає речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, армія РФ й раніше удосконалювала ті БПЛА, які отримала від Ірану, а також ті, які виготовляються безпосередньо на території країни-агресорки, використовуючи там композитні матеріали для світловідбиваючої поверхні.

Зараз ми бачимо, що використали карбономатеріал. Карбон, який є поглинаючим матеріалом для радіолокаційного сигналу, і чорний колір – зрозуміло, чому. Це ускладнить роботу протиповітряної оборони, а саме візуальну прив'язку до цілі мобільних вогневих груп, - пояснив Юрій Ігнат.

На цьому тлі не можна не згадати про те, що вночі 25 листопада російські загарбники випустили по Україні рекордну кількість ударних БпЛА – 75 "Шахедів".

Нашим силам ППО вдалося збити 74 з них.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?