Ілона Маска кличуть в Україну після його неочікуваної заяви
Категорія
Технології
Дата публікації

Ілона Маска кличуть в Україну після його неочікуваної заяви

Ілона Маска кличуть в Україну після його неочікуваної заяви
Джерело:  online.ua

Нещодавно американський бізнесмен та всесвітньо відомий винахідних Ілон Маск зізнався, що він думає про діяльність українського конструктора ракетно-космічних систем Сергія Корольова. Маск назвав українця "одним з найкращих". Зразу ж після цієї гучної, однак вкрай приємної заяви українське посольство в США нагадало підприємцю, що у Житомирі є пізнавальний музей, присвячений діяльності Сергія Корольова. Окрім того, дипломати запропонували бізнесменові відвідати Житомир та на власні очі побачити цей музей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на повідомлення українського посольства в соціальних мережах.

"У рідному місті інженера Житомирі є чудовий музей Корольова. Ласкаво просимо, приходьте та подивіться", – звернулись у посольстві до Маска.

Як відомо, нещодавно Ілон Маск розповів, що мав розмову зі сім'єю легендарного конструктора. Також він додав, що вважає Сергія Корольова одним із найкращих. Що цікаво, у своєму твіті Маск написав прізвище інженера українською та російською мовами – "Корольов/Королёв".

Варто нагадати, що Сергій Корольов - це український та радянський інженер у галузі ракетобудування та космонавтики. Що важливо розуміти, саме його вважають основоположником практичної космонавтики. Саме під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, а також здійснили перший політ людини в космос.

Сергій Корольов

Як повідомляв ONLINE.UA, американський бізнесмен Ілон Маск відзначився напередодні новим досягненням. Він оновив свою позицію у рейтингу найбагатших людей планети.

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський пояснив позицію України щодо підписання угоди про надра зі США

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський подивиться текст угоди про корисні копалини після того, як його проаналізують юристи щодо наявності там законодавчих загроз. Про це голова держави повідомив під час свого брифінгу.

Головні тези:

  • Президент Зеленський планує проаналізувати угоду про надра зі США після її ретельної перевірки юристами.
  • Україна готова до компромісів, проте не буде приймати угоду, яка загрожує вступу до ЄС.
  • Зеленський наголосив, що Україна не підпише угоду про корисні копалини, якщо вона містить законодавчі загрози.

Зеленський висловив ставлення до угоди про надра зі США

Раніше фахівці заявили, що американський варіант угоди є "кроком назад".

Я ще не читав, а депутати вже все знають, що буде в угоді, — заявив Зеленський.

Також президент прокоментував "червоні лінії", які стосуються американсько-української угоди.

Якщо будуть якісь ризикові речі для нас, то, безумовно, я буду все це комунікувати без будь-яких секретів з нашим суспільством‎.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський вважає, що головні компромісні аспекти (те, на що Україна готова піти) були окреслені в рамковій угоді.

Ми не будемо сприймати борги — це для мене абсолютно зрозумілі речі, я їх не бачу. Принаймні, ми говоримо про минуле. Якщо будуть якісь перспективи, нові пакети підтримки, тоді Сполучені Штати Америки, напевно, можуть ставити ті чи інші умови.

Президент Володимир Зеленський також запевнив, що Україна не підпише зі США угоду про надра, якщо вона буде загрожувати вступу нашої держави до ЄС.

Президент повідомив, що офіційно українська сторона отримала від США варіант угоди про корисні копалини сьогодні.

Офіційно, знов-таки, і це важливо, українська сторона, а саме Кабінет міністрів України, а саме мій офіс, ми офіційно сьогодні нотою отримали варіант або пропозиції США.

Він додав, що якийсь час назад варіант угоди отримала віцепрем'єрка Юлія Свириденко у двосторонньому контакті з міністром фінансів США Бессентом, але треба порівняти, чи це та сама угода.

Я їй поставив деякі запитання. Вона сказала — дуже складно коментувати, це зовсім інший документ, там багато всього, про що не йшлося, а також з'явилися деякі речі, які раніше сторони вже відкидали.

Він підкреслив, що необхідно отримати "конкретну рецензію юристів на найвищому рівні".

Нехай вони порівняють всі ці угоди, їх вже дуже багато, і я буду сприймати угоду, яку офіційно отримала наша сторона.

Водночас він запевнив, що Україна не підпише угоду, якщо вона буде загрожувати вступу до ЄС.

В Конституції України чітко зрозуміло, що наш курс — до ЄС… Є дуже важливі реформи, є відповідні кроки. Ніщо, що може загрожувати… вступу України до ЄС, не може бути сприйнято.

Він додав, що розгляне угоду, "коли там не буде відповідних законодавчих загроз".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?