Дії президента Росії Володимира Путіна на Донбасі є копією політики колишнього лідера Югославії Слободана Мілошевича в Хорватії.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповів доброволець з полку «Азов», громадянин Хорватії Денис Шелер.
«У нас теж було кілька міст, де переважну більшість становили серби. І вони проголосили: тепер тут буде Сербія. Точно як на Донбасі. Я весь час кажу: політика Путіна - просто копія політики Слободана Мілошевича!» - зазначив він.
Також боєць додав, що війни в Хорватії та на Донбасі «багато в чому дійсно схожі».
Читайте також: Спостерігачі ОБСЄ здавали позиції українців сепаратистам - боєць "Азова"
«А так - війна як війна. У нас стріляла артилерія, воювала піхота, розвідники й диверсанти працювали, літаки бомбили ... Принципова різниця - в тому, що у нас зовсім інший рельєф. І політична ситуація теж дуже відрізнялася», - сказав доброволець.
За його словами, «коли почалася війна, Хорватія не мала армії, не мала нічого, у нас були тільки автомати Калашникова».
«До того ж, нам ООН оголосила ембарго, і ми навіть купити зброю не могли. Так що ми стартували фактично з нуля», - резюмував він.
Читайте також: СБУ спіймала важливого "чиновника" ДНР: з'явилися деталі і відео
Нагадаємо, в 1991 році, після оголошення незалежності Хорватії президент Югославії Слободан Мілошевич направив туди війська, оточив місто Вуковар і провів, зокрема, жорстокий обстріл міста Дубровник, коли загинули 114 мирних жителів.
Свої дні Мілошевич закінчив в камері міжнародного кримінального суду, чекаючи вироку за звинуваченням у геноциді і військових злочинах.
Більше читайте в інтерв'ю на ONLINE.UA: Війну на Донбасі реально закінчити за місяць - іноземний боєць "Азова".
Як вдалося дізнатися журналістам, демократи-конгресмени уже представили законопроєкт, який має на меті значно посилити підтримку України, а також ввести ще жорсткіші санкції проти Росії за загарбницьку війну, яку вона продовжує уже понад 11 років.
Головні тези:
- Законодавці закликають створити посаду спеціального координатора з відновлення України.
- Конгресмени з обох партій вбачають загрозу у схильності Трампа ставати на бік Росії.
Що замислили законодавці США
Згідно з даними ЗМІ, у новому законопроєкті йдеться про багаторівневу допомогу Україні, зокрема про фінансування безпекових потреб, післявоєнне відновлення та посилення санкцій проти країни-агресорки РФ.
Документ складається з кількох ключових розділів. Так, у першому демократи підтверджують підтримку України та НАТО, а також закликають створити посади спеціального координатора з питань відновлення України.
Другий розділ стосується безпекової допомоги, зокрема прямих кредитів і військового фінансування. У третьому йдеться про суворі санкції та експортний контроль, які мають торкнутися російських банків, енергетичної та гірничодобувної галузей, а також чиновників РФ.
Як стверджують інсайдери, це — це ще одна спроба демократів посилити тиск на команду американського лідера Дональда Трампа, щоб вона обрала вірний шлях та не відступилася від України.
Журналісти звертають увагу на те, що конгресмени з обох партій стурбовані долею України.
Вони усвідомлюють, що Трамп схиляється на бік Росії і це може мати жахливі наслідки не лише для Києва, а й для Вашингтона.