Обвинуваченого в тортурах генерала з ОАЕ обрано головою Інтерполу, незважаючи на побоювання правозахисних організацій та членів Європейського парламенту. Вони побоюються, що глобальна поліцейська агенція опиниться під загрозою експлуатації репресивними режимами.
Джерело: The Guardian
Призначення генерал-майора Ахмеда Насер аль-Раїсі слідує за щедрим фінансуванням Об'єднаними Арабськими Еміратами Інтерполу, що базується в Ліоні, Франція. Також воно послідувало за звинуваченнями у зловживанні Абу-Дабі своєю системою «червоних повідомлень» для розшукуваних підозрюваних, яке може бути використане з метою переслідування політичних дисидентів.
Аль-Раїсі був обраний після трьох раундів голосування, під час яких він отримав 68,9% голосів, поданих країнами-членами, йдеться у заяві Інтерполу.
Після свого обрання Раїсі написав у Твіттері, що «збудує прозорішу, різноманітнішу і рішучу організацію, яка працюватиме над забезпеченням безпеки для всіх». Раїсі не став розглядати звинувачення проти нього та ОАЕ, але сказав, що «ОАЕ стали однією з найбезпечніших країн світу».
Проти Раїсі відкрили кримінальні справи щонайменше у 5 країнах. Його звинувачують у тортурах, зокрема у Франції та Туреччині.
Троє дипломатів Європарламенту вже написали листа голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн, щоб попередити про наслідки призначення.
"Обрання генерал-майора Аль-Раїсі підірве місію та репутацію Інтерполу і серйозно вплине на здатність організації ефективно працювати за призначенням", - йдеться у листі.
Раїсі пов'язують із тортурами таких високопоставлених політичних ув'язнених в ОАЕ, як дисидент Ахмед Мансур та британський учений Майкл Хеджес, якого у 2018 році звинуватили у шпигунстві та засудили до довічного ув'язнення.
Завдання Інтерполу
Нагадаємо, Organisation Internationale de Police Criminelle об'єднує зусилля правоохоронних органів країн-учасниць у галузі боротьби зі злочинністю.
Перший Міжнародний конгрес кримінальної поліції відбувся у 1914 році за сприяння князя Монако Альбера I у ньому взяли участь поліцейські з 24 країн.
Нині до складу входять 194 країни світу, які фінансують організацію у сумі $59 мільйонів шляхом щорічних внесків; За величиною друга міжнародна міжурядова організація після ООН.
Організація займається координацією міжнародного розшуку, а також боротьбою з торгівлею людьми, контрабандою наркотиків, злочинами у сфері економіки та високих технологій, дитячою порнографією, тероризмом.
Читайте також:
Талібан стверджує, що прорвався в столицю Панджшера;
Британія підвищила рівень терористичної загрози в країні – відома причина
У Кабулі стався новий вибух — серед жертв є діти і жінки.