Єменські хусити атакували судно у Червоному морі. Є жертви
Категорія
Світ
Дата публікації

Єменські хусити атакували судно у Червоному морі. Є жертви

Судно
Джерело:  CNN

Хусити 6 березня вдарили балістичною ракетою по комерційному судну в Аденській затоці, є загиблі.

Перші жертви атак хуситів по Червоному морю: що відомо

В результаті атаки хуситів загинули щонайменше двоє членів екіпажу — це перші жертви таких обстрілів з осені минулого року.

Про це неназвані американські посадовці повідомили низці ЗМІ, зокрема телеканалу CNN.

За словами посадовців, нападу зазнав суховантаж True Confidence під прапором Барбадосу, що належить Ліберії. Після удару, в якому мінімум двоє людей загинули і ще шестеро зазнали поранень, екіпаж судна евакуювали.

Атака сталася близько 11:30 ранку за єменським часом, тобто 10:30 за Києвом. Військові кораблі коаліції на чолі зі США, яка займається захистом цивільного судноплавства в Червоному морі, зараз перебувають в Аденській затоці, оцінюючи ситуацію.

За даними американських і західних офіційних осіб, з листопада 2023 року хусити здійснили понад 45 ракетних і безпілотних атак на комерційні судна і військові судна США та коаліції, що працюють у Червоному морі.

Більшість із них були відбиті американськими або коаліційними есмінцями або потрапили у воду. До сьогодні жодне комерційне судно, яке проходило через Червоне море, не постраждало від ударів ракет чи дронів.

У грудні США започаткували спеціальну військову місію у регіоні за участі 10 союзників з метою захищати торгові судна. Відтоді збили численні ракети й дрони, запущені хуситами, та неодноразово завдавали ударів по їхніх військових об'єктах та зброї на території Ємену.

З 19 лютого офіційно почала роботу військово-морська місія ЄС для захисту цивільного судноплавства в Червоному морі під назвою Aspides.

Що відомо про потоплення хуситами корабля "Рубимар"

Зазначається, що хусити атакували вантажне судно "Рубимар", яке перевозило більше 40 тонн добрив, ще 18 лютого.

Через отримані пошкодження судно безконтрольно дрейфувало у Червоному морі, а потім затонуло.

Екапіж корабля вдалось евакуювати.

Добрива, які перевозило судно, а також витік палива — можуть спричини екологічну катастрофу. Зокрема, навколо судна утворилася нафтова пляма довжиною в кілометр.

Відомо, що судно ходило під прапором Великої Британії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?