Європарламент підтримав виділення Україні 50 млрд євро
Категорія
Економіка
Дата публікації

Європарламент підтримав виділення Україні 50 млрд євро

Європарламент
Європарламент

17 жовтня Європейський парламент на офіційному рівні проголосував за ініціативу Єврокомісії щодо створення Фонду допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро.

Україна отримає рекордні 50 млрд євро

Варто звернути увагу на те, що це рішення підтримали 512 європарлментарів, ще 45 проголосували "проти" і 63 утрималися.

Окрім того, повідомляється, що перемовини з країнами-членами блоку можуть стартувати після того, як Рада Євросоюзу узгодить спільну позицію.

Мовиться про новий інструмент Ukraine Facility, на який закладають 50 млрд євро на 2024-2027 роки у вигляді грантів та позик на підтримку відновлення, відбудови та модернізації України. Таку пропозицію внесла Єврокомісія у червні 2023 року, - зазначається на сайті Європарламенту.

Що важливо розуміти, одна з найважливіших вимог керівництва Європарламенту – це використання заморожених російських активів для відбудови України.

Ба більше, це запобіжники від корупції, шахрайства та інших порушень у використанні європейських коштів в Україні.

Також офіційний Брюссель вимагає, щоб фінансування не отримали компанії з олігархічним впливом.

Чому зменшується фінансова підтримка України з боку партнерів

За словами глави Мінфіну України Сергія Марченка, офіційному Києву стає дедалі важче отримати фінансову підтримку від партнерів, оскільки в багатьох країнах-партнерах починається виборчий сезон.

Окрім того, міжнародна спільнота втомилася від російсько-української війни та усіх проблем, які з нею пов’язані.

Я бачу велику втому, я бачу багато слабкості серед наших партнерів, вони хотіли б забути про війну, але війна все ще триває, - розповів Сергій Марченко в кулуарах Міжнародного валютного фонду та засідання Світового банку в Марракеші.

Очільник Мінфіну звертає увагу на те, що геополітичні зміни та внутрішній політичний контекст у різних країнах" зменшують бажання урядів підтримувати Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?