Уряд України затвердив розмір фінансової компенсації, яку українці отримуватимуть у разі виникнення ускладнень або смерті після вакцинації проти коронавіруса. На виплати виділено 55,9 млн гривень з коштів, що залишилися з Фонду боротьби проти COVID-19.
Джерело: пресслужба Кабміну
В оприлюдненій постанові № 371, яка була прийнята ще 31 березня, зазначено, що розмір виплат становитиме:
людям з інвалідністю I групи - 681 тисяча гривень;
людям з інвалідністю II групи - 794 тисячі гривень;
людям з інвалідністю III групи - 908 тисяч гривень.
У разі смерті людини її родичі або утриманці отримають понад 1,7 млн гривень компенсації.
Зв'язок між ускладненнями, що викликали інвалідність, або смертю людини з вакцинацією встановлюватимуть завдяки протоколу розслідування. Його найближчим часом доручили підготувати групі оперативного реагування на несприятливі події після вакцинації. У цьому протоколі буде чітко прописано, що потрібно, щоб отримати компенсацію.
Побічні ефекти після вакцини від коронавіруса
За даними МОЗ найпоширенішими побічними ефектами після вакцинації від коронавируса є:
підвищення температури;
стомлюваність;
загальна слабкість;
лихоманка;
грипоподібний стан;
почервоніння і біль, набряк руки, оніміння в місці введення препарату.
У відомстві стверджують, що це нормальна реакція організму на введення вакцини, яка проходить за кілька днів.
Вакцинація в Україні
Ковід-вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Станом на 24 квітня в Україні вакциновані першою дозою майже 523 тисячі українців. Більшість з них отримали щеплення CoviShield - ця вакцина, яку розробили Oxford/AstraZeneca і виготовили на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини нібито через брак препарату в самій країні. Також в Україні почали робити щеплення китайської вакциною CoronaVac і препаратом Pfizer/BioNTech.
Напередодні в Україну прибула нова партія вакцини від AstraZeneca обсягом 367 тисяч доз. Її будуть використовувати для вакцинації пріоритетних груп, людей у віці 65+ і тих, хто повинен отримати другу дозу вакцини AstraZeneca відповідно до певного інтервалу між першим і другим щепленням.
Читайте також: