Канада надасть Україні 410 млн доларів для зміцнення безпеки – Трюдо
Категорія
Політика
Дата публікації

Канада надасть Україні 410 млн доларів для зміцнення безпеки – Трюдо

Канада надасть Україні 410 млн доларів для зміцнення безпеки – Трюдо
Джерело:  online.ua

Фінансова допомога Україні від Канади складе додаткових 410 млн дол. Кошти підуть на зміцнення безпеки нашої країни. 

Джерело: Джастін Трюдо

Канада суттєво збільшить фінансову підтримку України

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо на саміті НАТО у Вільнюсі оголосив, що Україна отримає від його країни нове фінансування і проєкти. 410 млн доларів направлять для підтримки України і зміцнення трансатлантичної безпеки.

Нове фінансування для України базується на понад 8 млрд доларів у вигляді багатогранної допомоги, яку Канада виділила від початку 2022 року, і ґрунтується на заяві прем'єр-міністра, зробленій цього тижня в Латвії, щодо відновлення й розширення операції Reassurance, яка є частиною заходів оборони й стримування НАТО у Східній Європі, і подвоює нинішню присутність Канади в країні, - йдеться в повідомленні на сайті глави канадського уряду в середу, 12 липня.

За словами Трюдо, Канада надасть Україні додаткові дрони з камерами, а також буде навчати навчання українських військових у рамках операції Unifier у Канаді.

Крім того, прем'єр-міністр оголосив про додаткові 37 млн дол до Комплексного пакета допомоги для України, які підтримають надання НАТО практичної нелетальної допомоги Україні через безоплатну передачу матеріалів, включно з пальним, мостовим обладнанням, раціями та засобами першої допомоги.

Канада разом із Бельгією, Данією, Люксембургом, Нідерландами, Норвегією, Польщею, Португалією, Румунією, Швецією та Великою Британією підписали заяву про створення спільної коаліції для навчання ВПС України експлуатації та обслуговування F-16 винищувачів. Підписавши заяву, Канада зобов'язується зробити свій внесок у багатонаціональні зусилля з навчання українських пілотів, техніків і допоміжного персоналу експлуатації та обслуговуванню винищувачів F-16, - говориться в повідомленні.

Трюдо також заявив про виділення Україні додаткової допомоги в галузі кібербезпеки в розмірі 2,05 млн дол.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Посилення ППО України. Нідерланди виділяють 150 млн євро

ППО
Джерело:  Укрінформ

Україна отримає від Нідерландів 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони. Про це заявив журналістам міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс перед початком засідання "Рамштайну" у штаб-квартирі НАТО.

Головні тези:

  • Нідерланди нададуть Україні 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони.
  • Пріоритетом є протиповітряна оборона, яку підтримує і президент Зеленський.
  • Додатково до військової допомоги, Україна отримає проєкт дронів та систему ППО.

Нідерланди нададуть Україні 150 млн євро військової підтримки

Для нас одним з основних пріоритетів є протиповітряна оборона — це також те, про що просив цього тижня президент Зеленський, оскільки повітряні атаки стали інтенсивнішими. Ми продовжуємо постачати F-16. Також ми вже оголосили, що витратимо 500 млн євро на проєкт дронів, який є дуже важливим для України. І сьогодні ми також оголошуємо про виділення ще 150 млн євро на систему ППО, що також допоможе Україні захищати своє небо, — сказав Брекельманс.

За його словами, проєкт дронів втілюється спільно з Великою Британією.

Міністр також нагадав, що кілька тижнів тому Нідерланди заявили, що виділяють додаткові 3,5 млрд євро на підтримку України, з яких 2 млрд євро будуть буде витрачено вже цього року.

Він наголосив, що наразі дуже важливо зміцнити позиції України на полі бою, що сприятиме кращим позиціям за столом переговорів.

Якщо ми хочемо, щоб Україна мала кращі позиції за столом переговорів, то важливо підтримати її на полі бою, щоб, по-перше, вона могла утримати лінію фронту, а по-друге — бути в сильнішій позиції для перемовин.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?