Північна Корея могла передати Росії свої високопотужні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) М1991. Вони здатні вражати цілі на відстані до 60 км.
Головні тези:
- Ракетні установки M1991, виготовлені Північною Кореєю, могли потрапити до Росії та вплинути на її артилерійські можливості.
- Ці ракетні установки можуть використовуватися для обстрілу цивільних об'єктів, що є серйозною загрозою безпеці громадян.
- Необхідно посилити експортний контроль над компонентами зброї, щоб унеможливити реекспорт їх до потенційно ворожих країн.
Що відомо про ракетні установки M1991
Як зазначає видання, КНДР, ймовірно, передала Росії близько 100 артилерійських установок, включно із самохідними гаубицями М1989 та РСЗВ М1991.
Аналітик Девід Акс зазначає, що гаубиці М1989 використовують 170-мм снаряди масою 45 кг, які можуть уражати цілі на відстані щонайменше 40 км. На його думку, М1991 є серйозним підсиленням артилерійських можливостей Росії.
РСЗВ М1991 здатні запускати 240-мм ракети масою 187 кг на відстань до 60 км, перевершуючи за характеристиками більшість артилерійських систем, що використовуються в Україні, за винятком американських HIMARS.
Зазвичай північнокорейські M1991 зберігаються у гірських сховищах вздовж демілітаризованої зони між Північною та Південною Кореями. У разі війни ці системи могли б завдавати ударів по Сеулу.
Росія обстрілює Україну ракетами виробництва КНДР із іноземними компонентами
За даними ГУР, КНДР передала Росії понад 100 одиниць техніки різних типів, серед яких 170-мм САУ М-1989 та 240-мм РСЗВ М-1991, 100 одиниць ракет KN23 і не менше 5 млн снарядів.
Так, за словами аналітика, 2 січня 2024 року внаслідок влучання балістичної ракети з КНДР у київську багатоповерхівку загинуло четверо людей.
Серед компонентів ракети KN23 був виявлений перетворювач напруги з маркуванням британського виробника «XP Power», який виготовлений в лютому 2023 року.
Також ракети містять іноземні компоненти, вироблені компаніями з п’яти країн — КНР, США, Японії, Сполученого Королівства та Швейцарії.
Важливо, щоб уряди західних країн посилили експортний контроль над компонентами та технологіями для виробництва зброї. Потрібно унеможливити їх реекспорт до РФ, Білорусі, ірану, КНДР.
На жаль, ворог все активніше використовує балістику з КНДР проти цивільних, повідомляє Коваленко.