Коли економіка РФ відчує серйозні наслідки війни — прогноз аналітиків
Категорія
Економіка
Дата публікації

Коли економіка РФ відчує серйозні наслідки війни — прогноз аналітиків

Росія
Джерело:  ISW

Команда ISW дійшла висновку, що вже у 2025 році російська економіка зіштовхнеться з масштабними проблемами на тлі загарбницької війни, яку вона понад 10 років веде проти України.

Головні тези:

  • Скорочення державних витрат та провальна боротьба з інфляцією руйнують економічну стабільність Росії.
  • Підтримка України на міжнародному рівні загострює економічні проблеми Кремля.
  • Скасування фінансових стимулів для російських солдатів підірвало довіру до Путіна.

Що буде відбуватися в Росії

Згідно з даними американських аналітиків, російський диктатор Володимир Путін стурбований економічною стабільністю Росії в довгостроковій перспективі.

На цьому тлі його команда нещодавно прийняла низку заходів, спрямованих на скорочення державних витрат на лікування поранених солдатів РФ, боротьбу з інфляцією та вирішення довгострокових демографічних проблем.

Це ще одне яскраве підтвердження того, що економіка країни-агресорки не настільки стійка до західних санкцій, монетарних обмежень і витрат на військові дії, як про це постійно розповідає Кремль.

Ця політика також демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну роками і десятиліттями, захищаючи російське суспільство від економічних викликів.Послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії.

У Путіна немає можливості фінансувати війну на однаковому рівні

Що важливо розуміти, російський диктатор дійсно змінив компенсації, обіцяні солдатам РФ, пораненим під час бойових дій в Україні.

Це миттєво спровокувало хвилю обурення серед окупантів.

Фінансові стимули стали ключовим елементом призовної кампанії російської армії та зусиль щодо утримання особового складу протягом останніх майже трьох років, і скасування таких стимулів вказує на те, що ця система стає економічно нежиттєздатною для Кремля, — наголошують експерти.

Не можна також ігнорувати той факт, що намагання Путіна та його команди спинити інфляцію мають безпосередній вплив на розширення російської оборонно-промислової бази (ОПБ) і перспективи мобілізації економіки.

На переконання аналітиків, за такої монетарної політики російський ОПК навряд чи зможе досягти рівня виробництва, необхідного для заміщення втрат армії РФ на полі бою.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?