Коли можна буде побачити останній метеорний потік у 2024 році
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Коли можна буде побачити останній метеорний потік у 2024 році

Метеорний потік
Джерело:  Live Science

Метеорний потік Урсиди буде останнім подібним космічним явищем у 2024 році. 

Головні тези:

  • Метеорний потік Урсиди буде останнім подібним космічним явищем у 2024 році, триватиме з 17 по 26 грудня, пік очікується з 21 на 22 грудня.
  • Найкраще місце для спостереження - далеке від штучного освітлення, але спостереження може ускладнитись через яскравість спадаючого Місяця.

Коли можна буде спостерігати за останнім метеорним потоком у 2024 році

Сам метеорний потік триватиме з 17 до 26 грудня, а його пік очікується з 21 на 22 грудня, під час зимового сонцестояння в Північній півкулі.

Зазначається, що у пік можна буде спостерігати близько 10 метеоритів щогодини.

Точкою з якої, як здається з землі, виходять метеорити є сузір’я Малої Ведмедиці (Малий Ківш). Малий Ківш також є циркуляром — його видно всю ніч у Північній півкулі, тож Урсиди можна спостерігати всю ніч.

Невдовзі жителі Землі зможуть побачити останній метеорний потік у цьому році
Метеорний потік

Однак спостереження може ускладнитись через збільшену яскравість спадаючого Місяця. Його освітленість буде 52–62%.

Для того, щоб побачити якомога більше падаючих метеорів, варто знайти місце, максимально віддалене від штучного освітлення.

Пік першого метеорного потоку у 2025 році — Квадрантиди буде приходитись на 2-3 січня.

Що відомо про найяскравіший метеорний потік у 2024 році

У ніч на суботу, 14 грудня, українці мали змогу на власні очі побачити один з найдивовижніших метеорних потоків Гемініди у цьому році. 

Цей метеорний потік відбувається щорічно і триває 19 листопада до 24 грудня. У 2024 році його пік припадає на ніч 13-14 грудня.

Потік  Гемініди відрізняє від інших метеорних потоків те, що падіння уламків утворюється не кометами, а астероїдом 3200 Фаетон, який є унікальним об’єктом, що демонструє активність подібну до комет.

У далекому минулому Фаетон, ймовірно, пережив зіткнення з іншим небесним тілом, що призвело до утворення хмари частинок, через які щороку проходить наша планета.

Ці частинки, входячи в атмосферу, створюють вражаючі метеорні смуги.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?