Коли США оголосять про передачу Україні снарядів із збідненим ураном — відома дата
Категорія
Світ
Дата публікації

Коли США оголосять про передачу Україні снарядів із збідненим ураном — відома дата

Коли США оголосять про передачу Україні снарядів із збідненим ураном — відома дата
Джерело:  online.ua

США оголосять про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном вже наступного тижня. Ці боєприпаси входять до нового пакета військової допомоги від США.

Джерело:  Reuters

Передача боєприпасів зі збідненим ураном

Як зазначає видання, це буде перше постачання боєприпасів із США.

Боєприпаси можуть бути випущені з американських танків Abrams, які мають бути доставлені до України найближчими тижнями. Інформацію про це підтвердили агентству два анонімні американські чиновники.

Один із чиновників повідомив, що майбутній пакет допомоги коштуватиме від 240 до 375 млн доларів залежно від того, що до нього буде включено. Вартість та вміст допомоги ще уточнюються.

До слова, Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці у 1990 та 2003 роках, а також під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії у 1999 році.

Що відомо про бронебійні снаряди

Збіднений уран є побічним продуктом збагачення природного урану під час виробництва ядерного палива чи ядерних боєголовок. Він є дуже щільним й завдяки збільшеній вогневій міці - з легкістю пробиває броню.

Стосовно танкового озброєння йдеться про 120-мм підкаліберні боєприпаси, які мають рівень бронепробивності до 700 мм. Це, зі свого боку, дозволяє вразити всі типи російських танків та бронетехніки.

Збіднений уран розміщений лише в наконечнику снаряда. Завдяки величезній кінетичній енергії під час пострілу боєприпас розганяється до 1500 метрів на секунду.

Під час зіткнення з бронею "урановий" наконечник пробиває її, самозаточується та виділяє пил із частинками урану. Останній самозаймається під час контакту з повітрям та збільшує руйнівну силу снаряді. Внаслідок цього простір за бронею уражається розпеченими уламками. Струмінь з вогню та радіоактивного пилу здатний малою дозою опромінити екіпаж, втім шансів вижити під час влучання майже немає.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?