Коли в Україну прийде весна: харківський бабак Тимко дав свій прогноз
Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україну прийде весна: харківський бабак Тимко дав свій прогноз

Коли в Україну прийде весна: харківський бабак Тимко дав свій прогноз
Джерело:  online.ua

Весна в Україну прийде через шість тижнів. Такий прогноз зробив харківський бабак Тимко, якого розбудили в переддень святкування Дня бабака. Крім швидкого приходу весни в Україну, Тимко зробив ще одне пророкування - за його прогнозом, наступна зима в країні також буде безсніжною. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Вечірній Харків".

Прогноз на весну бабака Тимка за традицією розшифрувала старша викладачка біологічного факультету ХНУ ім. Каразіна Надія Токарська. Вона, оцінивши поведінку тварини, заявила, що бабак в шоці від погоди в Україні. Після пробудження Тимко не побачив своєї тіні, що свідчить про те, що весна цього року настане вже в середині березня.

Прогноз Тимка не став сенсаційним, так як зима в цьому році в Україні практично не настала. Тільки кілька днів погода в країні була по-справжньому зимовою зі снігом і морозами.

Нагадаємо, День бабака є традиційним народним святом США і Канади, який у 2004 році успішно перейняли в Україні. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори. За його поведінкою можна судити про близькість настання весни.

Слід зазначити, що степовий бабак Тимко, який живе на території біологічної станції ХНУ ім. В. Каразіна, є вже третім в династії бабаків, які мешкають на станції і передбачають погоду на весну. Бабак Тимко III змінив в позаминулому році на посаді свого батька - Тимка II. Він передбачав погоду на протязі останніх 7 років, після чого відправився на спокій.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в минулому році прогноз бабака Тимка на весну підтвердився- тепла погода прийшла в Україну тільки в середині квітня.

Категорія
Події
Дата публікації

Землетрус у М’янмі. Кількість загиблих зросла до понад 1600 осіб

землетрус
Джерело:  The Guardian

У М’янмі та Таїланді сталися потужні землетруси, внаслідок яких у Бангкоку обвалилася недобудована багатоповерхівка, у місті оголосили режим надзвичайної ситуації. За останньою інформацією, 1 644 людей загинуло, ще 3 408 людей отримали поранення.

Головні тези:

  • Кількість загиблих внаслідок потужного землетрусу в М’янмі та Таїланді перевищила 1600 осіб.
  • Найбільше людей загинуло у місті Мандалаї, яке зазнало основних пошкоджень в результаті природної катастрофи.
  • Рятувальні операції тривають у Таїланді, де було обвалено недобудовану багатоповерхівку. Декілька людей вдалося врятувати.

Кількість загиблих у М’янмі і Таїланді зросла до понад 1600 осіб

Влада М'янми заявила, що станом на вечір 29 березня кількість загиблих внаслідок землетрусу зросла до 1 644 осіб, ще 3 408 людей отримали поранення.

Згідно із заявою пресслужби, після п'ятничного землетрусу магнітудою 7,7 балів щонайменше 139 людей досі вважаються зниклими безвісти.

Найбільше людей загинуло у другому за величиною місті країни — Мандалаї, що розташоване неподалік епіцентру землетрусу. Там тривають рятувальні операції. Одна з рятувальних команд повідомила, що їм доводиться "відкопувати людей голими руками".

У Таїланді близько 100 працівників залишаються зниклими безвісти після обвалення багатоповерхової будівлі у Бангкоку, де тривало будівництво. Відомо про 6 загиблих.

За даними офіційних осіб, під завалами виявили щонайменше 15 живих людей. Із деякими із них вдалося встановити контакт, коли подавали звукові сигнали. У деяких випадках рятувальники фіксували рухи та тепло їхніх тіл.

Деякі ознаки життя, які ми отримали минулої ночі, тепер зникли. Проте ми не втрачаємо надії та сподіваємося на добрі новини.

За словами представника екстрених служб, наразі рятувальники утримуються від використання важкої техніки для розбору завалів, аби не наражати на ризик постраждалих.

Геологічна служба США підрахувала, що кількість загиблих може сягнути 10 тис людей.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?