Коли закінчиться війна РФ проти України — неочікуваний прогноз МВФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Коли закінчиться війна РФ проти України — неочікуваний прогноз МВФ

МВФ
ЗСУ

У Міжнародному валютному фонді вважають, що загарбницька війна Росії проти України закінчиться наприкінці 2025 року — це позитивний сценарій. А негативний сценарій передбачає її завершення у середині 2026 року.

Головні тези:

  • В МВФ зазначають, що економічні наслідки дефіциту електроенергії взимку можуть бути слабшими, ніж очікувалось раніше.
  • Прогноз зростання реального ВВП залишається на рівні 2,5-3,5% у 2025 році.

МВФ виступив з власним прогнозом

Команда Фонду представила оновлений базовий сценарій щодо України в межах Механізму розширеного фінансування МВФ.

У документі йдеться про те, що війна, цілком ймовірно, завершиться наприкінці 2025 року.

Окрім того, наголошується, що зростання реального ВВП протягом поточного року сягнуло 4% у річному вимірі, що на 1 в.п. більше, ніж у п'ятому огляді.

При цьому економічні наслідки дефіциту електроенергії взимку можуть бути слабшими, ніж очікувалось раніше. Це повʼязано із інвестиціям бізнесу у власні генеруючі потужності, зростанню потенціалу для імпорту з Європи та зусиллям з ремонту та встановлення додаткових генеруючих потужностей та розподільчих мереж.

Фото: скриншот

Що ще прогнозують у МВФ

Варто звернути увагу на те, що інфляцію на кінець року було переглянуто в бік підвищення на 1 в. п. до 10%,.

У першу чергу це сталося через подальший тиск з боку прискорення зростання цін на сирі продукти харчування, що також вплинуло на основні продовольчі товари.

Окрім того, свою роль у цьому процесі відіграла амортизація попередніх періодів, зростання заробітних плат та цін на енергоносії.

Прогноз зростання реального ВВП залишається без змін на рівні 2,5-3,5% у 2025 році. Це повʼязано із вищим потенціалом від прискорення ремонту енергетичних потужностей у 2024 році та введення нових потужностей у 2025 році, які однак, будуть нівельовані наслідками більш жорсткого ринку праці, що сприятиме вищому зростанню доходів та споживання на тлі послаблення цінового тиску.

У документі також йдеться про те, що середню інфляцію було переглянуто в бік підвищення відносно минулого звіту МВФ на 1,3 в.п. до 10,3%.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?