Команда Макрона зробила Україні невідкладну пропозицію - що відомо
Категорія
Політика
Дата публікації

Команда Макрона зробила Україні невідкладну пропозицію - що відомо

Команда Макрона зробила Україні невідкладну пропозицію - що відомо
Джерело:  online.ua

Країни Євросоюзу миттєво відреагували на катастрофу військового літака Ан-26, яка сталася в Чугуєві. Свої співчуття владі України і українцям висловили прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, віце-президент ЄС і високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, влада Молдови, Латвії, Туреччини, Швеції, Болгарії, Албанії та Польщі. Франція, крім співчуття, запропонувала Україні будь-яку допомогу в зв'язку з авіакатастрофою, в якій загинули 26 людей - всі вони були курсантами і офіцерами Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС Франції.

"Ми були глибоко зворушені, дізнавшись про загибель 26 людей в авіакатастрофі в Україні. Висловлюємо співчуття сім'ям і родичам загиблих, а також щиру солідарність Франції зі своїм українським партнером. Франція готова надати Україні будь-яку допомогу, яку вона визнає корисною в цих обставинах", - йдеться в повідомленні французького МЗС.

Важливо додати, що Франція також допомагала в розслідуванні катастрофи пасажирського Boeing української авіакомпанії МАУ, яка сталася під Тегераном в результаті попадання ракети, яку випустили іранські військові. Французькі фахівці змогли розшифрувати інформацію з бортових самописців збитого літака, один з яких мав механічні пошкодження.

Нагадаємо, увечері 25 вересня в Харківській області поблизу міста Чугуїв розбився військовий літак Ан-26 з курсантами та офіцерами Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба на борту. В результаті аварії загинули 26 людей, одному курсанту вдалося врятуватися. Він знаходиться у військовому госпіталі - медики оцінюють його стан як стабільний.

Як відомо, військовий літак Ан-26 ЗСУ військової частини А 4104 впав близько 20:45 за два кілометри від військового аеропорту Чугуєва, коли заходив на посадку. Після падіння повітряне судно загорілося. Глава Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер уточнив, що пілот повідомляв диспетчеру про відмову лівого двигуна. Однак, за його словами, для досвідченого льотчика це не критична ситуація. Тому, що призвело до краху літака, поки не зрозуміло. Кучер не виключає, що за трагедію несе відповідальність диспетчер, який тільки через хвилину дав дозвіл на посадку Ан-26, хоча і знав, що літак несправний.

Важливо додати, що військово-транспортний літак Ан-26, який зазнав аварії в Чугуєві, був виготовлений 43 роки тому - до 1 жовтня йому повинні були продовжити термін експлуатації на два роки. У ВСУ запевнили, що літак в 2020 році отримав продовження терміну експлуатації підприємством-виробником ДП "Антонов" на два роки. Міністр оборони Андрій Таран в свою чергу уточнив, що двигун літака мав в запасі більше п'яти тисяч льотних годин до чергового ремонту. Таран підтвердив, що літак був 1977 року виробництва, тобто йому 43 роки. Але він запевнив, що машина могла здійснювати польоти ще три роки без поновлення ресурсу.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лукашенко раптово звернувся до Зеленському та до усіх українців. Він висловив співчуття українській владі і "братньому народу" України в зв'язку з численними жертвами в результаті краху військового літака, на борту якого знаходилися льотчики і курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Відродження Північних потоків. У Німеччині вимагають від Мерца втрутитися

Німецька влада обурена спільними планами США та РФ
Джерело:  NTV

 У Німеччині Партія зелених закликає майбутнього канцлера ФРН та лідера консервативного ХДС Фрідріха Мерца оперативно відреагувати на переговори США та Росії щодо відродження російських газогонів.

Головні тези:

  • Очільниця Партії Зелених Франциска Брантнер відреагувала на заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова.
  • Вона хоче, щоб Мерц розставив всі крапки над “і” у цьому питанні.

Німецька влада обурена спільними планами США та РФ

Нещодавно скандальний російський дипломат Сергій Лавров офіційно підтвердив, що Кремль та Білий дім проводять перемовини щодо "Північних потоків".

На цю заяву відреагувала очільниця Партії Зелених Франциска Брантнер.

Якщо Лавров зараз говорить про те, що США і Росія ведуть переговори про введення в експлуатацію "Північного потоку-2", майбутній канцлер повинен безпомилково дати зрозуміти, що це не в інтересах ні Німеччини, ні Європи, — наголосила німецька політикиня.

На цьому тлі вона згадала про ухвалений минулого тижня пакет для оборони та інфраструктури.

За словами Брантнер, вона та її однопартійці не голосували за мільярди, витрачені на німецьку обороноздатність, щоб майбутній федеральний уряд міг “знову наповнити російську військову скарбничку газовими грошима”.

До слова, нещодавно стало відомо, що німецький друг Путіна Маттіас Варніг з часів роботи в таємній поліції Штазі лобіює у США перезапуск "Північного потоку-2".

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трампу запропонували "ідеальний план" завершення війни РФ проти України

Трамп
Джерело:  The New York Times

Відомі американські економісти Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам запропонували президенту США Дональду Трампу власний план завершення загарбницької війни, яку Росія уже понад 11 років веде проти України. Вони також пояснили, як Штати можуть заробити у процесі його реалізації.

Головні тези:

  • Експерти вважають, що Трамп може позбавити Путіна фінансів для ведення війни проти України.
  • Ба більше, РФ фактично поверне гроші, які були використані США на допомогу Києву.

Як змусити Путіна закінчити війну

Американські економісти запропонували Трампу вводити санкції проти всіх, хто бере участь в продажу російських нафти та газу в будь-якій країні.

Щоб уникнути цього, країна-агресорка повинна була б сплачувати збори за кожну поставку — це стало б російським універсальним митом.

Все починалося б з низького рівня і зростало з кожним тижнем, що минає без мирної угоди, — наголошують Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам.

За їхніми словами, якщо Росія не захоче платити, то вторинні санкції вдарять по всіх учасниках транзакції, зокрема власниках нафтових танкерів, страховиках та покупцях.

Економісти звертають увагу на те, що описана схема забезпечила б США гроші, на відміну від угоди про українські корисні копалини — йдеться про близько 120 мільйонів доларів щодня.

Мета полягає в тому, щоб російська нафта продовжувала надходити на світові ринки, але щоб менше грошей надходило до Кремля. Цей план підірве здатність Росії продовжувати вести війну, а також поповнить державну скарбницю США, — наголошують експерти.

Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам вважають, що їхній план змусить диктатора Путіна врешті-решт сісти за стіл переговорів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?