Президент України Володимир Зеленський і його команда на тлі загострення ситуації на Донбасі ведуть активні переговори на різних рівнях, в тому числі з Німеччиною, Францією і Росією, які є учасницями нормандського формату. Найближчим часом він озвучить досягнуті домовленості.
Джерело: заява прессекретарки президента України Юлії Мендель в ефірі телеканалу "Дом".
Таким чином Мендель прокоментувала недавні тристоронні переговори по Донбасу між лідерами Франції, Німеччини і Росії - Еммануелем Макрона, Ангелою Меркель і Володимиром Путіним, в яких не брав участі Зеленський. Прессекретарка українського лідера підкреслила, що крім українського питання на порядку денному у них стояли теми боротьби з пандемією коронавыруса, ситуація на Близькому Сході, відносини Євросоюзу та Росії.
Мендель нагадала, що війна на Донбасі на сьогоднішній день є єдиним військовим конфліктом в Європі і залишається одним з найголовніших питань міжнародного порядку. Вона зазначила, що Меркель, Макрон і Путін в бесіді обмінялися думками щодо українського питання, але ніяких рішень без участі офіційного Києва не приймали.
"Жодне рішення щодо України без участі України не приймається. І прийматися в принципі не може. Україна продовжує вести переговори на різних рівнях, в тому числі з країнами Нормандського формату (до якого входять Україна, Німеччина, Франція, Росія, - ред.) . Незабаром Офіс президента вийде з певними досягнутими домовленостями, з певними результатами по питанню, як проходять переговори щодо досягнення миру. Який би не була ситуація - ми все одно будемо йти в напрямку досягнення миру. Така позиція президента Володимира Зеленського та його команди ", - підсумувала Мендель.
Про що домовилися Путін, Меркель і Макрон на переговорах по Донбасу
Тристоронні переговори лідерів нормандського формату відбулися 30 березня за ініціативою Путіна. Глава Кремля заявив про стурбованість через загострення на Донбасі і, за традицією, в обстрілах звинуватив Україну.
Макрон поставив на місце Путіна і підтримав Україну. Він поставив вимогу, щоб Росія взяла на себе тверде зобов'язання по стабілізації режиму припинення вогню на Донбасі і вивела з глухого кута виниклу кризу відповідно до Мінських домовленостей. Меркель, у свою чергу, закликала негайно провести переговори в нормандському форматі на вищому рівні.
У МЗС України обурилися через ці переговори і нагадали позицію Києва - "нічого про Україну без України". При цьому в Кремля виправдалися за цю чергову провокацію Путіна. Представник російського президента Дмитро Пєсков заявив, ніхто не може заборонити офіційним Москві, Берліну та Парижу обмінюватися думками з найважливіших питань.
Читайте також:
Україна відмовилася від участі в переговорах ТКГ з представницею бойовиків
У Зеленського назвали єдиний спосіб змусити Путіна піти з Донбасу і Криму
Військовий експерт оцінив реальні ризики початку великої війни на Донбасі
Команда Меркель відреагувала на небезпечне загострення ситуації на Донбасі
Зеленський невідкладно зібрав військових генералів через загострення на Донбасі