Це ініціатива сенаторів від демократів та республіканців – Тіма Кейна та Марко Рубіо, яка включена до щорічного Акту про асигнування на національну оборону, ухваленого Конгресом 14 грудня.
Конгрес США прийняв новий важливий закон
Конгрес США вніс до законодавства заборону будь-якому президенту виводити Сполучені Штати з НАТО без схвалення Сенату або Палати представників.
Про це повідомляє The Hill.
Це ініціатива сенаторів від демократів та республіканців – Тіма Кейна та Марко Рубіо, яка включена до щорічного Акту про асигнування на національну оборону, який Конгрес ухвалив 14 грудня. Очікується, що закон підпише президент Джо Байден.
Видання наголошує, що це положення підкреслює прихильність Конгресу до НАТО, який критикував колишній президент США Дональд Трамп під час його перебування на посаді.
За його словами, закон підтверджує підтримку США Альянсу, який має фундаментальне значення для американської національної безпеки, а також посилає потужний сигнал авторитарним режимам у всьому світі, що вільний світ залишається єдиним.
Трамп, який є лідером підтримки в президентських перегонах за номінацію від Республіканської партії, озвучував неоднозначні заяви щодо НАТО, через що його критики побоювалися, що він може відмовитися від зобов'язань Вашингтона щодо угоди про взаємну оборону Альянсу або повністю виведе з нього США.
Водночас, прихильники експрезидента стверджують, що його жорсткі заяви та критика Альянсу надихнули країни-члени виконати свої зобов'язання щодо досягнення 2% оборонних витрат, полегшивши тягар для Сполучених Штатів.
Білий дім прокоментував заяви Путіна щодо України
Як зазначив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі, республіканці у Конгресі, які блокують допомогу Україні, повинні були почути послання Путіна.
На думку представника Білого дому, Путін на своїй щорічній прес-конференції "подвоїв свою мету завоювати Україну та підкорити її народ".
Кірбі наголосив, що поки Конгрес йде на різдвяні канікули, українці продовжують боротьбу. Він підкреслив, що допомога потрібна зараз, а не після свят.
Як сказав представник Білого дому, США не можуть дозволити собі не допомагати Україні, а диктатори продовжують діяти, якщо не розплачуються за свою агресію.