Куди спрямують гроші, відібрані в нардепів за прогули - пояснення
Категорія
Політика
Дата публікації

Куди спрямують гроші, відібрані в нардепів за прогули - пояснення

Куди спрямують гроші, відібрані в нардепів за прогули - пояснення
Джерело:  rbc.ua

Очільник парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, що буде з грошима, які втратять депутати-прогульники. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, народний депутат отримує близько 30 тисяч у вигляді різноманітних посадовських виплат щомісяця.

"Єдине, чим ми як найманець можемо оперувати - матеріальна винагорода. Чи ми можемо їх тримати? Кошти будуть повертатись у бюджет. Просто в загальний бюджет, а там як розподілить уряд, це на їхню думку... Депутатські виплати - це, здається, близько 30 тисяч гривень на місяць", - пояснив Арахамія.

Нагадаємо, покарання для прогульників та кнопкодавів у Верховній Раді були одними з головних елементів програми нової влади напередодні виборів, як президентських, так і парламентських.

Як повідомляв ONLINE.UA, відповідне рішення про жорстке покарання за прогули Рада підтримала на засіданні у середу, 16 жовтня. Голоси за такий законопроєкт віддали 265 народних депутатів. Щоб стати прогульником посадовцю необхідно пропустити без причини 30% пленарних засідань парламенту або 50% засідань комітету, до складу якого він входить.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Трамп ударив Путіна по зубах". Що насправді відбувається з Росією

Путін
Джерело:  The Economist

Редакція видання The Economist звернула увагу на те, що протягом останніх місяців річне зростання російської економіки обвалилося приблизно з 5% до 0%. Цьому посприяли не лише інфляція, військові інвестиції, а й зниження цін на нафту на тлі мит президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • У лютому та березні інфляція у Росії сягнула понад 10%. 
  • Трамп штовхає економіку РФ до краху, хоча й не усвідомлює цього.

Трамп продовжує несвідомо знищувати Росію

Кілька тижнів тому Центробанк РФ офіційно визнав, що одразу кількох секторах відбувається зниження обсягів виробництва через різке падіння попиту.

Росію дедалі сильніше штормить, й на це є чимало причин.

Насамперед йдеться про так звану "структурну трансформацію" економіки.

Не можна ігнорувати той факт, що в минулому країна-агресорка була зорієнтована на Захід і давала можливість розвиватися приватному бізнесу (хоч і з обмеженнями).

Однак після повномасштабного вторгнення в Україну все різко змінилося, й вона стала воєнною економікою, що розвернулась на Схід.

Кремль був змушений витрачати шалені кошти: не лише на виробництво зброї, а й у нові логістичні ланцюги для торгівлі з Китаєм та Індією. Наразі цей етап уже завершено.

Цьогоріч військові витрати зростуть лише на 3,4% у реальному вимірі — це різке уповільнення порівняно з минулорічним стрибком у 53%. Зниження витрат на "структурну трансформацію" означає сповільнення зростання.

Ні для кого не секрет, що інфляція у Росії вже багато місяців перевищує цільовий рівень у 4% на рік.

Ба більше, в лютому та березні вона сягнула понад 10%.

Також на країну-агресорку має суттєвий вплив погіршення зовнішніх умов. Їх спровокував президент США Дональд Трамп, розпочавши глобальні торгові війни.

Трамп, ймовірно, налаштований доброзичливо до Путіна, але своєю торговельною війною він боляче вдарив його по зубах, - пише The Economist.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?