Кулеба назвав ключове питання для України на липневому саміті НАТО
Категорія
Політика
Дата публікації

Кулеба назвав ключове питання для України на липневому саміті НАТО

Кулеба назвав ключове питання для України на липневому саміті НАТО
Джерело:  online.ua

На саміті НАТО у червні, який відбудеться у Вільнюсі, ключовим питанням для України буде рух до членства в оборонному Альянсі.

Джерело: Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону

Чого очікує Україна від саміту НАТО

Перлина в цій короні - саме питання щодо членства, тобто як ми рухаємося до членства. Будь-яке рішення, яке означає, що від фрази "двері відчинені" ми переходимо до фрази "Україна на порозі членства в НАТО", вважатимуться успішним результатом, - сказав Кулеба.

Окрім цього, за словами міністра, на саміті буде "багато інших рішень" і що готуються певні гарантії безпеки для України". Кулеба наголосив, що питання членства буде ключовим.

Тому що немає іншого шляху гарантувати безпеку на євроатлантичному просторі та запобігти подальшій агресії Росії проти України.

Також Кулеба пояснив, що зараз усередині НАТО йде "непроста дискусія щодо того, який саме крок Альянс зможе зробити у Вільнюсі у бік членства України".

Я дуже чітко сказав усім нашим партнерам, що нас категорично не влаштує підтвердження принципу відчинених дверей. Ми чуємо це від 2008 року. Настав час зробити крок до цих дверей.

Нагадаємо, що у столиці Литви протягом 11-12 липня відбудеться саміт НАТО.

Три країни НАТО виступили проти надання Україні дорожньої карти на вступ

За даними видання Financial Times цими країнами США, Німеччина та Угорщина.

За зближення України з НАТО виступають Польща та країни Балтії.

Видання зазначає, що у березні генсек НАТО Єнс Столтенберг представив державам-членам документ із "практичними й політичними" пропозиціями для Києва.

Документ містить пропозицію щодо нової декларації про відносини України з НАТО, в якій би зазначалося, що Україна "одного дня" стане членом НАТО.

Всі країни НАТО погодилися, що всерйоз обговорювати членство України під час війни не варто. Проте низка країн хоче запропонувати Україні "політичний шлях" до членства на саміті у Вільнюсі. Саме проти цього виступили США, Німеччина та Угорщина.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?