Lightning Strike 24. У Фінляндії стартували масштабні навчання НАТО
Категорія
Світ
Дата публікації

Lightning Strike 24. У Фінляндії стартували масштабні навчання НАТО

Фінляндія
Джерело:  Yle

У Фінляндії 4 листопада розпочалися найбільші артилерійські військові навчання НАТО під назвою Lightning Strike 24, які є частиною серії навчань країн-членів Альянсу в Європі.

Головні тези:

  • Навчання Lightning Strike 24 у Фінляндії є частиною серії Dynamic Front 25 з участю 3600 військовослужбовців.
  • Метою навчань є демонстрація оборонних можливостей НАТО в Північній Європі та вдосконалення оперативного командування.
  • Загалом у навчаннях Dynamic Front 25 беруть участь понад 5000 військовослужбовців із 28 країн-членів Альянсу.

У Фінляндії стартували масштабні навчання НАТО

Навчання у Фінляндії проходять під керівництвом США та є частиною серії навчань Dynamic Front 25, які проводяться на території п'яти європейських країн — Фінляндії, Естонії, Німеччини, Румунії та Польщі.

У Фінляндії в навчаннях, які триватимуть до 28 листопада у районах Роваярві та Рованіємі у фінській Лапландії, буде залучено близько 3600 військовослужбовців, зокрема близько 1250 військових міжнародних сил, що прибудуть до регіону.

Метою навчань є демонстрація оборонних можливостей Альянсу в регіоні Північної Європи, а також відпрацювання оперативного командування, управління та співпраці з Об'єднаним корпусом швидкого реагування НАТО.

Масштаб навчань показує, що в разі необхідності ми можемо отримати підтримку від союзників дуже швидко, а також (від) командування союзними силами. Це хороший приклад того, що наша власна польова артилерія в поєднанні з можливостями союзників формує міцну оборону у північній частині Фінляндії та НАТО, — наголосив керівник навчань полковник Янне Мякітало у заяві Збройних сил Фінляндії.

Загалом у навчаннях НАТО Dynamic Front 25 візьмуть участь близько п’яти тисяч військовослужбовців із 28 країн.

Українська бойова система DELTA пройшла випробування на REPMUS 24

Навчання проходили поблизу півострова Троя в Португалії з 9 до 27 вересня. Військові відпрацьовували використання дронів для низки задач, зокрема боротьбу з підводними човнами, нейтралізацію морських мін та захист критичної підводної інфраструктури.

Серед цілей навчання REPMUS 24 — інтеграція безпілотних платформ, систем управління та міждоменна взаємодія, а також досягнення оперативної сумісності з системами управління країн-партнерів НАТО.

ВМС України вперше взяли участь у найбільших навчаннях НАТО з використання безпілотних систем у морських операціях.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?