Лікарі визначили неефективні препарати у лікуванні COVID-19
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Лікарі визначили неефективні препарати у лікуванні COVID-19

Лікування COVID-19
Джерело:  MedicalXpress

За результатами двох незалежних досліджень було з'ясовано, що противірусні препарати ремдесивір та нірматрелвір малоефективні під час лікування коронавірусної інфекції COVID-19. 

Головні тези:

  • Два незалежних дослідження показали неефективність ремдесивіру та нірматрелвіру у лікуванні COVID-19.
  • Стійкість вірусу до противірусних препаратів була виявлена у пацієнтів з ослабленою імунною системою та здорових осіб.
  • Вчені закликають до подальших досліджень та розробки нових терапевтичних рішень для боротьби з COVID-19.
  • Науковці виявили, що реакція імунних клітин носа та гена раннього попередження у людини може впливати на інфікування COVID-19.
  • Експерименти показали, що активність гена HLA-DQA2 може мати важливе значення у формуванні імунної відповіді на коронавірус.

Що відомо про низьку ефективність ремдесивіра та нірматрелвіра у лікуванні COVID-19

Зазначається, що перше дослідження проводилось науковцями з Корнельського університету та Національного інституту здоров'я США.

Науковці вивчали особливості лікування пацієнтів з ослабленою імунною системою, які лікувались ремдесивіром.

Популярні противірусні препарати виявились неефективними у лікуванні COVID-19
Лікування COVID-19

У другому дослідженні вчені університету Піттсбурга, жіночої лікарні Брігама, Стенфордського та Гарвардського університету, оцінювали стан людей, які отримували лікування ремдесивіром та нірматрелвіром упродовж 2021 — 2023 років.

Науковці секвенували ДНК вірусу в 15 країнах світу і виявили, що він малочутливий до обох препаратів через те, що має численні мутації.

Причому стійкість до противірусних препаратів спостерігали як в людей з ослабленим імунітетом, так і тих, хто приймав нірматрелвір.

Це означає, що наявного лікування недостатньо. Учені резюмували, що результати цих досліджень підкреслюють необхідність подальших вивчень та розробки нових терапевтичних рішень для боротьби з COVID-19.

Що відомо про особливості інфікування COVID-19

Пандемія коронавірусу тривала понад 3 роки й забрала життя мільйонів осіб з різних куточків світу. Однак деякі люди жодного разу не хворіли. Науковці нарешті змогли знайти причину цього парадокса.

Іноземні вчені дійшли висновку, що вся справа у реакції імунних клітин носа та активності гена раннього попередження.

Перший експеримент був проведений у Британії ще 3 роки тому — в розпал пандемії.

За словами науковців, 36 здоровим дорослим добровольцям, які не хворіли на ковід і не були вакциновані, через ніс ввели низьку дозу вірусу.

У 16 учасників дослідники відстежували активність імунних клітин у крові та слизовій оболонці носа. Виявилося, що добровольці розділилися на три групи:

  • у шістьох розвинулася стійка інфекція — вони захворіли;

  • троє отримали тимчасово позитивні тести на COVID-19;

  • у сімох тести завжди були негативними, але вони мали сформовану імунну відповідь.

Вчені звернули увагу на те, що в учасників експерименту з другої та третьої груп ще до контакту з ковідом був високий рівень активності гена під назвою HLA-DQA2.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?