Люди з вищою освітою живуть довше — у чому причина
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Люди з вищою освітою живуть довше — у чому причина

Студенти
Джерело:  online.ua

За результатами нового дослідження науковців Інституту метрики та оцінки здоров'я при медичній школі Вашингтонського університету, люди з освітою мають довшу середню тривалість життя, ніж люди без освіти. 

Головні тези:

  • Освіта має значний вплив на тривалість життя людей, збільшуючи її на кілька років порівняно з людьми без освіти.
  • Студенти з вищою освітою мають більші перспективи працевлаштування, що призводить до кращої оплати та здорового способу життя.
  • Жінки без диплому повної середньої освіти живуть довше за чоловіків без освіти, і розрив у тривалості життя між ними збільшується.
  • Освіта впливає на якість життя та доступ до якісних медичних послуг, роблячи її важливим елементом для загального самопочуття та довголіття.

Чому люди з освітою живуть довше за людей без освіти

За результатами опублікованого аналізу з’ясувалось, що освіта значним чином впливає на тривалість життя.

При цьому розрив між найбільш і найменш освіченими людьми протягом кількох останніх десятиліть значно зріс.

Зокрема, у 2019 році люди з вищою освітою мали на 11 років довше життя за тих, у кого не було навіть диплома про середню освіту.

Ще у 2000 році цей розрив складав 8 років.

Люди з вищою освітою живуть значно довше за людей без освіти
Студенти

Результати дослідження продемонстрували різня показники збільшення тривалості життя залежно від рівня освіти.

Найбільше зростання тривалості рівня життя спостерігалось у випускників коледжів, на цілих 2,5 роки до 84,2 років.

У низки людей з вищою освітою тривалість життя збільшилась на 7 місяців, досягши 82,1 року.

У випускників середньої школи тривалість життя у середньому збільшувалась усього на 3 місяці — до 77,3 років.

У людей без диплома про середню освіту тривалість життя не збільшилася зовсім і залишилася на колишньому рівні — 73,5 року.

За словами старшої авторки дослідження і доцентки IHME, Лаури Дуаєр-Ліндгрен, такі показники можна пояснити тим, що в США освіта надає кращі перспективи працевлаштування, більш високооплачувану роботу, що зменшує ризики для здоров’я.

Такі люди мають змогу вести більш здоровий образ життя і отримувати більш якісні медичні послуги.

Тривалість життя людей без диплома про повну загальну середню освіту становила від 57,9 років до 90,1 у різних округах та районах.

Для порівняння, у випускників коледжів цей розкид на 18,7 років менший — від 75,2 до 93,9 років у різних округах.

У яких районах США тривалість більша, а де — менша

Особливо різкі відмінності спостерігалися в округах Південного Сходу, Аппалачів і частини Південної Дакоти, де середня тривалість життя була помітно нижчою у менш освіченого населення.

У Каліфорнії ж, навпаки, тривалість життя тих, хто не має диплома про середню освіту, значно збільшилася. Ймовірно, на це вплинула велика кількість іммігрантів у штаті, які зазвичай живуть довше, ніж уродженці США.

При цьому дослідники зазначають, що якби випускники коледжів у США розглядались б у якості окремої нації, за тривалістю життя вони посідали б четверте місце у світі серед 199 країн.

У той же час люди з дипломом про повну середню освіту займали б лише 137-ме місце.

Результати дослідження також показали, що жінки незмінно випереджають чоловіків на всіх рівнях освіти, хоча розрив у тривалості життя між найменш і найбільш освіченими чоловіками за два десятиліття збільшився більшою мірою.

У 2019 році жінки без диплома про повну загальну середню освіту прожили в середньому майже 72 роки порівняно з 68 роками у чоловіків.

Дослідники IHME вперше проаналізували освітні відмінності в тривалості життя в 3 110 округах США для обох статей, розглядаючи чотири рівні освіти за 20-річний період. Отримані результати підкреслюють істотну роль освіти в стані нашого загального здоров'я в довгостроковій перспективі, що означає, що це вкладення не лише в розвиток нашої ерудиції та навичок, а й фундамент гарного самопочуття.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?