Лукашенко зізнався у бажанні контролювати Білорусь після зміни влади
Категорія
Світ
Дата публікації

Лукашенко зізнався у бажанні контролювати Білорусь після зміни влади

Лукашенко зізнався у бажанні контролювати Білорусь після зміни влади
Джерело:  online.ua

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко під час публічного виступу у п’ятницю, 13 серпня, визнав, що хотів би надалі впливати на політику республіки навіть після зміни режиму.

Джерело: БЕЛТА

За словами білоруського диктатора, чинна влада нібито має “допомогти” новому поколінню, спрямувати його на правильні рейки. Цих людей, вважає він, необхідно буквально контролювати у важливих моментах.

“Приходить нове покоління. Ви бачите, що життя змінюється. Хотілося б, щоб те, на чому завжди трималася життя і наша людина, залишилися: це праця і хліб. Йде нове покоління, воно буде інше. Але ми повинні не просто їм передати країну. Ми поступово, приводячи в тому числі і до влади їх, повинні бачити, контролювати, де треба, підказувати, щоб вони не втратили все те цінне, що ми з вами напрацювали за ці роки. Ось у чому суть і моєї роботи зараз. І ми почали з законодавства”, - наголосив Лукашенко.

Він нагадав також про нібито реальні причини оновлення конституції Білорусі, серед яких буцімто немає також, що вказує на кризу з часом існування режиму.

“Не тільки тому, що час настав. А тому, що все кричали: дайте "пєрамєн"! Добре. Ви теж хочете змін - це не питання. Всі люди хочуть змін. Бажано на краще, а не на гірше. Але якщо вже і зміни, то їх треба робити за законом...

А далі - нехай будують для себе і своїх дітей життя. Але просто так кинути їх ми не можемо. Не можна кидати, бо будемо жити немічні і будемо бачити, як мучаться наші діти”, - додав диктатор.

Ситуація в Білорусі

Тиск на громадянське суспільство та всіма, хто не підтримує безпосередньо Олександра Лукашенка, триває з серпня 2020 року, коли люди тисячами вийшли на протести через фальсифікацію президентських виборів.

Тисячі людей опинилися за ґратами, сотні отримали різні кримінальні покарання за виступ проти диктатури.

Водночас режим Лукашенка оголосив про нібито розробку поправок до конституції та визнав, що не може знаходитися у владі вічно - диктатор підтвердив, що мирно піде після підготовки змін у системі.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Трамп досі не розробив план завершення війни. Чому це вигідно Україні

Трамп
Джерело:  The Times

Згідно з даними видання The Times, майбутній президент США Дональд Трамп досі не обрав стратегію для завершення війни Росії проти України. На переконання журналістів, саме це дає команді Володимира Зеленського люфт часу, щоб перетягнути республіканця на свій бік.

Головні тези:

  • Команда Володимира Зеленського має шанс вплинути на рішення майбутнього американського президента.
  • Згідно з Актом Логана, майбутні адміністрації не мають права вести політику з іноземними партнерами, але команда Трампа уже проводить переговори з Україною.
  • Трамп повинен зробити все можливе, щоб Путін погодився на мирні переговори.

В України є шанс, щоб переконати Трампа

Журналісти дійшли висновку, що наразі Україна щосили намагається "зачарувати" Трампа і довести йому, що угода з Путіним обійдеться США дорого в довгостроковій перспективі.

Що важливо розуміти, відповідно до закону, відомого як Акт Логана, майбутні адміністрації не мають жодного права вести політику з іноземними партнерами.

Попри це, ні для кого не секрет, що команда Дональда Трампа активно обговорює свою стратегію з Україною, а Київ отримав унікальну можливість впливати на процес створення плану.

Так, уже кілька тижнів довірені особи президента Володимира Зеленського вирушають умовляти оточення Дональда Трампа у Вашингтоні. При цьому деякі ініціативи виявилися доволі несподіваними. Зокрема, голова комітету у закордонних справах Ради Олександр Мережко висунув Трампа на Нобелівську премію миру.

Ба більше, як відомо, український лідер запропонував США спільні інвестиції в розробку природних ресурсів України в рамках свого плану перемоги.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп (Фото: president.gov.ua)

Чого очікувати від Росії

Редакція видання звертає увагу на те, що поки країна-агресорка РФ не демонструє жодних ознак того, що готова обговорювати мирні угоди.

Єдине, чого насправді намагається добитися російський диктатор Володимир Путін — повної капітуляції України.

На цьому тлі ключова мета команди Трампа полягає не тільки в тому, щоб стати посередником в укладенні перемир'я, а й у тому, щоб змусити нелегітимного главу Кремля сісти за стіл переговорів.

Що цікаво, Путін уперто продовжує ігнорувати той факт, що економіка РФ стикається з дедалі більшою кількістю проблем, а стимул, створений різким зростанням військового виробництва, слабшає.

З огляду на це, санкції США можуть послужити мотивацією, необхідною для того, щоб змусити Росію всерйоз приступити до переговорів, — зазначив у коментарі журналістам колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?