Масштабне виверження вулкану в Індонезії. Постраждали тисячі людей ― відео
Категорія
Світ
Дата публікації

Масштабне виверження вулкану в Індонезії. Постраждали тисячі людей ― відео

Виверження вулкану
Джерело:  AP

Вніч на 4 листопада на острові Флорес в Індонезії почалось виверження вулкану Левотобі Лакі-Лакі, через яке загиблими вже вважаються щонайменше 10 чоловік. При цьому кількість постраждалих перевищує 10 тис осіб. 

Головні тези:

  • Виверження вулкану Левотобі Лакі-Лакі на індонезійському острові Флорес призвело до загибелі щонайменше 10 людей та постраждало понад 10 тисяч осіб.
  • Вулканічний попіл та матеріали викинуті на відстань до 6 км від кратера спричинилb пожежі та руйнування будівель в прилеглих населених пунктах.
  • Дослідники виявили, що виверження вулканів може вплинути на клімат та атмосферу, змінюючи тепловий режим у Південній півкулі через велику кількість викидів вулканічних аерозолів.
  • Останнє потужне виверження вулкану Тонга спричинило цунамі та зміни у кліматі, які виявлять свій вплив протягом двох років.
  • Масштабні викиди вулканічних аерозолів можуть призвести до охолодження клімату через відбивання сонячних променів у космос, а також до меншого потепління через утримання тепла водяною парою у повітрі.

Що відомо про наслідки виверження вулкану Левотобі в Індонезії

За інформацією представників Національного агентства Індонезії з ліквідації наслідків стихійних лих, виверження вулкану почалось після опівночі. До неба на висоту близько 2 км піднялась густа хмара гарячого попелу.

Згодом попіл почав осідати на дахах будинків у прилеглих населених пунктах, спричинивши пожежі та призвівши до руйнування кількох будівель, серед яких католицький монастир.

Вулканічний матеріал було викинуто на відстань до шести кілометрів від кратера. Індонезійська влада розширила зону евакуації до семи кілометрів.

Через виверження в окрузі Вуланггітанг постраждало щонайменше 10 000 жителів у шести прилеглих селах: Пулулера, Навокоте, Хокенг Джая, Клатанло, Бору і Бору Кеданг. Щонайменше 10 людей вважаються загиблими.

Що відомо про вплив нещодавніх вивержень вулканів на клімат та атмосферу

Дослідники з'ясували, що потужне виверження підводного вулкану Хунга-Тонга-Хунга-Хаапаї призвело до змін клімату у Південній півкулі протягом щонайменше двох наступних років. 

Зазначається, що 15 січня 2022 року потужне виверження вулкану Тонга спричинило сильне цунамі, що призвело до численних руйнувань житлової інфраструктури та смерті щонайменше чотирьох людей.

Між тим, внаслідок цього виверження у повітря потрапила велика кількість аерозолю та водяної пари.

Науковці зазначають, що упродовж року після виверження ефект охолодження внаслідок масштабного викиду вулканічних аерозолів був сильнішим, оскільки вони відбивають у космос сонячні промені.

А потепління за рахунок водяної пари, яка утримує тепло у повітрі, навпаки, було меншим.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?