Міжнародна федерація гімнастики затвердила критерії допуску спортсменів РФ та Білорусі
Категорія
Спорт
Дата публікації

Міжнародна федерація гімнастики затвердила критерії допуску спортсменів РФ та Білорусі

Гімнастика
Джерело:  Суспільне. Спорт

Гімнасти двох країн зможуть повернутися до індивідуальних змагань від початку 2024 року.

Які критерії нейтралітету для спортсменів з РФ та Білорусі

Міжнародна федерація гімнастики (FIG) затвердила порядок допуску нейтральних спортсменів з Росії або Білорусі до змагань. Уперше від початку повномасштабного вторгнення до України їм дозволили брати участь у міжнародних турнірах з гімнастики.

Нейтралітет буде оцінюватися за такими критеріями:

  • Спортсмени РФ та Білорусі можуть змагатися виключно в індивідуальних турнірах з гімнастики. Вони не зможуть бути представлені в групових і командних змаганнях, де два або більше гімнасти поділяють спільний рахунок.

  • Атлети, що воліють отримати статус "нейтральних", мусять не мати жодних зв'язків зі збройними та силовими структурами РФ або Білорусі від початку повномасштабного вторгнення до України в лютому 2022 року.

  • Спортсменам забороняється висловлюватися на підтримку російської війни проти України.

  • "Нейтральні" спортмени змагатимуться під єдиним блакитним прапором і носитимуть відповідну форму, на якій заборонено вказувати на будь-який зв'язок гімнастів з Росією або Білоруссю. У художній гімнастиці такі атлети можуть використовувати лише знаряддя білого кольору.

  • Музичний супровід гімнастів не має містити жодних посилань на Росію або Білорусь, а також прямого або непрямого політичного змісту. Вибір супроводу має бути попередньо погоджений із FIG, а відхилення від затвердженої музики може призвести до дискваліфікації спортсменів.

Що відомо про міжнародні змагання з гімнастики

Першим провідним турніром у календарі FIG на 2024 рік, в якому зможуть взяти участь росіяни та білоруси, стане етап Кубка світу зі спортивної гімнастики в Каїрі (15-18 лютого).

Під питанням залишається участь "нейтральних" гімнастів у Олімпійських іграх 2024 року — відповідне рішення до початку змагань має ухвалити Міжнародний олімпійський комітет.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм