Московська біржа зупинила торги доларами та євро — відома причина
Категорія
Світ
Дата публікації

Московська біржа зупинила торги доларами та євро — відома причина

Московська біржа
Джерело:  online.ua

Ввечері 12 червня Московська біржа офіційно заявила про припинення торгів доларами та євро. Це сталося після того, як Мінфін США ввів потужні санкції проти російського торгового майданчика.

Головні тези:

 • Національний кліринговий центр, національний розрахунковий депозитарій та страхові компанії "Согаз" та РНПК потрапили під санкційний удар США.
 • Мінфін США також ввів санкції проти 5 російських банків та десятків фізичних та юридичних осіб з різних країн.
 • Санкції призведуть до зупинки торгів доларом і євро на Московській біржі з наступного дня після їх введення.

Санкції США проти Мосбіржі мали миттєвий ефект

Американське міністерство звертає увагу на те, що нелегітимний президент РФ Володимир Путін раніше ухвалив низку заходів для подальшого залучення капіталу через Мосбіржу як від російських осіб, так і від осіб із "дружніх країн".

Офіційний Вашингтон наголошує, що саме це дає можливість акціонерам отримувати прибуток від військової машини Кремля шляхом інвестування в російський державний борг, російські корпорації та провідні російські оборонні підприємства.

Що важливо розуміти, під санкційний удар Штатів потрапили:

 • Національний кліринговий центр — контрагент у всіх валютних угодах Мосбіржі;

 • Національний розрахунковий депозитарій — центральний депозитарій цінних паперів у Росії;

 • страхові компанії "Согаз" і РНПК.

Одразу після введення нових американських санкцій Московська біржа оголосила про припинення торгів доларом і євро з 13 червня та зупинку всіх торгів інструментами з розрахунками в доларах і євро.

Фото: скриншот

Хто ще потрапив під нові санкції США проти РФ

Як уже згадувалося раніше, 12 червня Мінфін США офіційно підтвердив розширення механізму вторинних санкцій стосовно РФ та запровадження санкцій проти понад 90 іноземних компаній та осіб, які дають можливість Кремля обходити обмеження.

Так, вказано, що Вашингтон ввів санкції проти 5 російських банків:

 • "Промсвязьбанк",

 • "Внешэкономбанк",

 • Сбербанк Росії,

 • "ВТБ Банк" і

 • "ВТБ Капитал Холдинг", а також їхніх закордонних представництв.

Під новий санкційний удар США також потрапили десятки фізичних та юридичних осіб із Росії, Білорусі, Британських Віргінських островів, Болгарії, Казахстану, Киргизстану, Китаю, Об'єднаних Арабських Еміратів, Південної Африки, Сербії та Туреччини.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?