У Міністерстві охорони здоров’я констатували покращення епідемічної ситуації з коронавірусом COVID-19 в Україні, що підтверджують відповідні показники останніми днями.
Джерело: брифінг головного санітарного лікаря Віктора Ляшка
За словами заступника міністра, наразі “червона зона” адаптивного карантину представлена виключно Сумською області - усі інші перейшли на більш вільний рівень обмежень після загострення.
Понад 50% нових добових випадків коронавірусу припадають на територію Індії та Бразилії, відзначив санлікар.
“В Україні ситуація стабілізувалася”, - наголосив він.
Ляшко звернув увагу на той факт, що за індикаторами МОЗ, які у відомстві отримали вранці у п’ятницю, 7 травня, навіть згадану Сумську область можна виводити з “червоної зони”.
МОЗ з цього приводу розробляє подання до секретаріату Кабінету міністрів і Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідні експерти розглядатимуть питання про послаблення карантинного режиму на Сумщині.
Головний санлікар додав, позитивну тенденцію демонструють водночас результати тестів на антиген. Безпосередньо Київ в цілому досягнув показника, який рекомендувала Всесвітня організація охорони здоров’я для визначення підконтрольності інфекції.
“У Києві показник виявлення позитивних випадків серед усіх протестованих не перевищує 5%. Додатково ще п'ять областей не перевищують показник у 10% позитивних випадків серед усіх протестованих (Вінницька, Закарпатська, Івано-Франківська, Херсонська і Чернівецькі області)”, - пояснив Ляшко.
Він нагадав, у період з лютого до квітня у “червоній зоні” побували 14 областей України та столиця.
В середньому регіон знаходився на цьому рівні близько 37 днів. Найшвидше вийти з нього вдалося Полтавщині - лише з 22 дні. Натомість довше за інші регіони у “червоному” карантині знаходилися Житомирщина та Буковина - 63 та 52 дні відповідно.
Читайте також:
У МОЗ попередили, як не допустити "індійського сценарію" з коронавірусом;
Науковці виявили нову небезпеку коронавірусу для молодих людей;
ВООЗ попередила про стійкі антирекорди нових випадків COVID-19.