На аукціоні продали першу картину робота-художника
Категорія
Культура
Дата публікації

На аукціоні продали першу картину робота-художника

Робот-художник Ai-Da
Джерело:  online.ua

Картину людиноподібного робота Ai-Da вперше продали на аукціоні за неймовірну суму в 1 млн доларів. 

Головні тези:

  • Перша картина робота-художника Ai-Da під назвою “AI God”, яка зображує Алана Тюрінга, була продана на аукціоні Sotheby's за понад 1 млн доларів.
  • Картина була створена роботом за допомогою камер в очах, алгоритмів штучного інтелекту та роботизованої руки, розробленої Ейданом Меллером.
  • Представники Sotheby's підкреслили важливість цього продажу як історичної події в сучасному мистецтві, що відзеркалює взаємозв'язок технологій і мистецтва.
  • Картина Ai-Da розглядає широкий вплив технологій на людську ідентичність та творчість, викликаючи важливий діалог у галузі мистецтва та штучного інтелекту.
  • Робот Ai-Da заявив, що цінність його роботи полягає в спонуканні до дискусій про нові технології та їх вплив на сучасне суспільство.

Що відомо про перший продаж картини, написаної людиноподібним роботом

Зазначається, що картину, яка отримала назву "AI God" і зображує відомого криптоаналітика Алана Тюрінга, продали на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за суму у понад 1 млн доларів.

Відомо, що перед завершенням торгів було зроблено 27 ставок.

За словами інженерів робота Ai-Da, картину було створено нею за допомогою камер в очах, а також алгоритмів штучного інтелекту та роботизованої руки.

Ai-Da була розроблена Ейданом Меллером, який називає себе фахівцем з сучасного та новітнього мистецтва.

За його словами, метою створення Ai-Da було його прагнення надихнути на діалог стосовно одержимості технологіями та про їхню спадщину.

Що кажуть представники Sotheby's

Сьогоднішня рекордна ціна продажу першої роботи людиноподібного робота-художника, виставленої на аукціон, знаменує собою важливий момент в історії сучасного мистецтва і відображає зростаючу взаємодію між технологіями штучного інтелекту і світовим ринком мистецтва, — підкреслили представники Sotheby's.

На переконання представників аукціонного дому, картина не тільки вшановує спадщину Тюринга, а й "досліджує ширший, трансформаційний вплив технологій на людську ідентичність, творчість та активність, що робить роботу важливою віхою як в мистецтві, так і в ШІ.

Цього року Ai-Da представляла портрет Тюринга як частину серії з п'яти картин в Організації Об'єднаних Націй під час саміту в Женеві під назвою "Штучний інтелект на благо".

Ключова цінність моєї роботи полягає в її здатності слугувати каталізатором діалогу про нові технології, — заявив тоді робот під час спілкування з журналістами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?