На Донбасі знайшли масове поховання бойовиків: опубліковані фото
Категорія
Україна
Дата публікації

На Донбасі знайшли масове поховання бойовиків: опубліковані фото

На Донбасі знайшли масове поховання бойовиків: опубліковані фото

На Донбасі в районі Бахмута (колишнього Артемівська), було виявлено масове поховання людей у ​​камуфляжній формі, імовірно  бойовиків ДНР.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Національної поліції.
Про знайдене похованні стало відомо завдяки повідомленню місцевих жителів, які знайшли могили між селами Спірне і Грубовка, Берестовської сільської ради Бахмутського району.
Сьогодні, 13 квітня, пошукова група гуманітарного проекту «Евакуація-200» приступили до дослідження поховання.
Тіла були поховані за територією населених пунктів, де в 2014 році йшли активні бойові дії. Попередньо відомо про останки 18 осіб. На їхньому одязі виявили нашивки незаконних збройних формувань.
На місці працює слідчо-оперативна група Бахмутського відділу поліції. Особи загиблих і причини їх смерті встановлюються.
Нагадаємо, як повідомляв ONLINE.UA, раніше  колишній ватажок бойовиків ДНР Ігор «Стрільців» -Гіркін напророкував нову криваву війну за «Новоросію».





Фото: прес-служба Національної поліції в Донецькій області

Категорія
Україна
Дата публікації

Зупинка допомоги США послабила українську кібербезпеку на тлі хакерських атак РФ

хакери
Джерело:  Bloomberg

Українська кібербезпека значно ослабла після припинення допомоги зі сторони США.

Головні тези:

  • США допомогли Україні протистояти російським спробам диверсій на електростанціях і проникнення в Кабінет міністрів.
  • Американське фінансування стало найбільшим джерелом підтримки України в галузі кібербезпеки.
  • Однак із січня 2025 року Трамп припинив критично важливу підтримку з боку США — включаючи військові постачання і, часом, обмін розвідданими.

 

Україна має складнощі з кібербезпекою без допомоги США

Як повідомляють джерела Bloomberg, контракти України та США були анульовані або призупинені. За словами джерел, США допомогли Україні протистояти російським спробам диверсій на електростанціях і проникнення в Кабінет міністрів, вищий орган державної виконавчої влади в країні.

Тим часом заплановані постачання комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначеного для забезпечення безпеки української інфраструктури, так і не були доставлені.

За останні п'ять років лише Агентство США з міжнародного розвитку виділило понад 200 мільйонів доларів на допомогу Україні у сфері кібербезпеки. Агентство національної безпеки та Кібернетичне командування США також надавали допомогу.

Американська допомога у сфері кібербезпеки містила підтримку фахівців, навчання, обладнання та програмне забезпечення для організацій по всій Україні, в тому числі для десятків урядових установ і відомств, а також для ключових постачальників газу та електроенергії, національного банку і ядерних об'єктів.

За словами джерел Bloomberg, американське фінансування стало найбільшим джерелом підтримки України в галузі кібербезпеки.

Гранти USAID фінансували кілька ініціатив з кібербезпеки в Україні, деякі з яких були схвалені за часів першої адміністрації Трампа, включаючи зусилля із захисту виборчої інфраструктури країни та її дипломатичних мереж зв'язку.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року USAID збільшило фінансування проєктів з кібербезпеки, оскільки російські хакери активізували свої спроби саботувати українські комп'ютерні мережі.

Однак із січня 2025 року Трамп припинив критично важливу підтримку з боку США — включаючи військові постачання і, часом, обмін розвідданими.

Допомога США у сфері кібербезпеки залишається критично важливою, зокрема для захисту урядових структур, телекомунікаційних компаній та енергетичних підприємств від кібератак.

Цього тижня віцепрезидент США Джей-Ді Венс заявив, що Сполучені Штати можуть відмовитися від участі в мирному процесі, якщо Росія й Україна не приймуть американську пропозицію. Такий крок може ускладнити будь-яку майбутню співпрацю в галузі кібербезпеки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?