На нас забили - у Зеленського несподівано заявили про розкол
Категорія
Політика
Дата публікації

На нас забили - у Зеленського несподівано заявили про розкол

На нас забили - у Зеленського несподівано заявили про розкол

Нардепи Верховної Ради планують розглянути законопроєкт про звільнення окремих міністрів, що не подобається представникам Офісу президента. Це стало причиною конфлікту в команді президента Володимира Зеленського. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Українську правду".

Депутати заявили, що міністри ігнорують контакти з парламентом та можуть "поскаржитися" у разі конфлікту Банковій.

"Розумієте, зараз ми не можемо нічого зробити з конкретними міністрами. Ми можемо звільнити весь уряд, а до міністрів добратись не можемо. І вони просто на нас забили. Не відповідають на дзвінки, не приходять на комітети – просто ігнорують. А коли щось, то біжать на Банкову скаржитись", - пояснив один з представників фракції "Слуга народу".

Наразі депутати планують довести до кінця розгляд про інтерпеляцію. Це дозволить викликати окремих міністрів на звіт, проводити голосування у разі необхідності та звільняти його за допомогою 226 голосів.

Серед ініціаторів законопроєкту на офіційному сайті Ради — спікер Дмитро Разумков, очільник "Слуги народу" Давид Арахамія, інші "слуги народу" - Олександр Корнієнко, Юрій Арістов, Михайло Радуцький, Микита Потураєв, Дмитро Наталуха, Андрій Мотовиловець та інші.

Водночас в ОПУ цю ідею розкритикували. Згідно з неофіційними даними, очільник адміністрації Андрій Єрмак розмовляв з керівниками фракцій та комітетів,намагався зупинити розгляд законопроєкту. Він назвав його "дуже шкідливим".

Як повідомляв ONLINE.UA, за незаконне прослуховування топпосадовців в Україні можуть застосовувати кримінальну відповідальність. З такою ідеєю виступив очільник Офісу президента Андрій Єрмак. За його словами, наразі нібито існує необхідність введення жорстких заходів.

Категорія
Світ
Дата публікації

Розміщення німецьких миротворців в Україні. Пісторіус виступив з новою заявою

Розміщення німецьких миротворців в Україні. Пісторіус виступив з новою заявою
Джерело:  Sueddeutsche Zeitung

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що німецькі військові можуть взяти участь у забезпеченні безпеки демілітаризованої зони в Україні у разі припинення вогню.

Головні тези:

  • Міністр оборони Німеччини висловив готовність німецьких військових допомогти в забезпеченні безпеки української демілітаризованої зони.
  • Ідея розміщення миротворчих сил в Україні висловлена французьким лідером, президентом України та іншими країнами ЄС.
  • Участь Німеччини у миротворчій місії в Україні можлива лише за згодою Росії, зауважив Фрідріх Мерц.
  • Ідея розміщення миротворчих сил в Україні викликає обговорення у політичних колах Європи та поширюється за межі континенту.
  • Заплановані зустрічі представників Німеччини з адміністрацією обраного президента США для подальших дискусій щодо ситуації в Україні.

Пісторіус припустив можливість участі Бундесверу у гарантуванні безпеки в Україні

На запитання про можливість розгортання німецьких військ у буферній зоні між Україною та Росією, Пісторіус зазначив, що це питання буде обговорюватися, коли настане відповідний час.

Ми є найбільшим партнером НАТО в Європі. Тому очевидно, що ми відіграватимемо певну роль і повинні взяти на себе відповідальність, — заявив Борис Пісторіус.

Пісторіус підкреслив, що ключовим питанням є створення такого рівня безпеки для України, який запобіг би повторній агресії Росії в майбутньому.

Також міністр повідомив, що найближчим часом відвідає США для зустрічі з адміністрацією обраного президента Дональда Трампа.

Кандидат на посаду міністра оборони США поки не затверджений. Однак ми зацікавлені у швидкій зустрічі та обміні думками у Вашингтоні на початку лютого.

Що відомо про пропозицію Макрона

Нещодавно французький лідер Еммануель Макрон під час саміту лідерів Євросоюзу 18-19 грудня закликав до обговорення ідеї розміщення миротворчої місії на території України.

Що важливо розуміти, це може відбутися винятково у разі припинення вогню та досягнення миру між Україною та Росією.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до лідерів ЄС висловив підтримку ідеї французького колеги та закликав інших партнерів приєднатися до цих зусиль.

За словами кандидата у канцлери Німеччини Фрідріха Мерца, офіційний Берлін може розглянути участь у миротворчих силах в Україні лише за згодою Росії.

Раніше керівниця зовнішньополітичної служби ЄС коментувала ідею миротворчої місії в Україні. Також про неї згадували президент Фінляндії та глава МЗС Нідерландів, зазначаючи, втім, що наразі ця ідея є дуже "сирою".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?