На переговорах Тристоронньої контактної групи з врегулювання на Донбасі, які відбулися в Мінську, Україна висунула ряд умов, зокрема, повернення Дебальцевого під контроль України, а також ряд інших вимог.
Про це повідомила Дарка Оліфер, спікер Леоніда Кучми, представника України на цих переговорах, передає ONLINE.UA з посиланням на її Facebook.
«Під час роботи підгрупи з безпеки України в черговий раз поставила питання повернення до лінії розмежування від 19 вересня 2014 року, відповідно до якої Дебальцеве має перебувати під контролем України. Подальша імплементація Рамкового рішення про розведення сил і засобів може статися після демілітаризації Дебальцевого», - підкреслила вона.
Крім того, Оліфер додала, що на переговорах йшлося про розведення сил в районі Станиці Луганської: «за умови дотримання режиму тиші з боку ОРЛО (окупованих районів Луганської області)» воно може початися з 26 листопада 2016 року.
Читайте також: Бо йовики ДНР знайшли новий спосіб "порадувати" мирних жителів: опубліковано фото
Також на переговорах було прийнято рішення про те, щоб «на наступній зустрічі в Мінську заслухати Віктора Медведчука і представників ОРДЛО про хід звільнення незаконно утримуваних осіб».
Ще однією темою переговорів стало «обговорення модальностей виборів в ОРДЛО (окупованих районах Донецької і Луганської областей)».
При цьому Україна поставила ряд принципових питань на засіданні групи з економічних питань.
«Критичним є подальше блокування домовленостей, досягнутих в рамках Тристоронньої контактної групи щодо впровадження механізму оплати за воду. Такий механізм необхідний для подальших безперебійних поставок води жителям всієї Луганської області», - підкреслила Оліфер.
Читайте також: Тука підірвав мережу серйозною загрозою бойовикам ЛНР
За її словами, «незважаючи на досягнуті угоди і створення відповідного механізму, ОРЛО протягом двох місяців не присилає свого представника для підписання відповідних документів щодо забезпечення поставок води».
У свою чергу, «строго дотримуючись узятих на себе зобов'язань, сьогодні вранці Україна була повністю готова до запуску роботи КПВВ (контрольного пункту в'їзду-виїзду) в Золотому, проте представники ОРЛО продовжують блокувати його роботу».
Оліфер наголосила, що «під час засідання Тристоронньої контактної групи досягнуто попередньої домовленості про відкриття цього пункту пропуску до 10 грудня українська сторона готова до роботи цього КПВВ ще з березня 2016 року».
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що на окуповані території Донбасу для виконання поліцейських функцій відправляється велике число кадировців.
26 квітня Північна Корея спустила на воду новий "багатоцільовий есмінець". У церемонії взяв участь диктатор КНДР Кім Чен Ин.
Головні тези:
- Військовий корабель вагою 5 тисяч тонн побудували протягом 400 днів.
- Кім Чен Ин у своїй промові пригрозив США поновити стратегічне стримування.
У КНДР погрожують США на тлі спуску на воду нового есмінця
Так, державні медіа з посиланням на секретаря правлячої Трудової партії Чо Чон Рена написали, що військовий корабель вагою 5 тисяч тонн було оснащено "найпотужнішою зброєю", його побудували "протягом 400 з гаком днів із використанням наших власних сил і технологій".
Диктатор Кім у своїй промові на церемонії заявив, що військовий корабель передадуть ВМС і він стане до ладу на початку 2026 року. Також він пригрозив США.
Якщо США продовжать відновлювати свою політику протестів із застосуванням військової сили, у нас не залишиться іншого вибору, окрім як поновити її у здійсненні стратегічного стримування.
Віцеадмірал Пак Кван Соп заявив, що спуск корабля на воду, який відбувся в п'ятницю на військовій суднобудівній верфі в Нампхо, ознаменував нову еру "будівництва флоту в стилі Великого Кім Чен Ина".
Медіа пишуть, що представлене судно було віднесено до класу "Чхве Хен", названого на честь антияпонського революційно борця Чхве Хена.
Кім також заявив, що потужні можливості попереджувального нападу є найбільш "переконливим засобом стримування війни", і що масштаби таких атак не мають обмежень.
Зараз ситуація з безпекою в нашій країні дуже серйозна, - сказав він, пообіцявши побудувати флот для операцій у відкритому морі.
Нагадаємо, минулого місяця Північна Корея вперше здійснила запуск балістичних ракет після приходу президента США Дональда Трампа до влади. Bloomberg писало, що Пхеньян не виявляє жодних ознак відмови від ракетних випробувань.