Девіз Міністерства закордонних справ був змінений з "Польщі - служити, Європу - створювати, світ - розуміти" на "Бути вірним моїй Батьківщині, республіці Польща" після претензій Єврокомісії в питанні Конституційного суду з міркувань "захисту суверенітету Польщі".
Зауважимо, що Армія крайова була підпільними збройними силами, підпорядковувалася еміграційному уряду і вела боротьбу проти радянської та німецької окупації в 1939-1945 роках.
Рубен Джонсон — колишній консультант Міноборони США та експерт з іноземних військових справ — бачить вагомі ознаки того, що російський диктатор Володимир Путін мобілізує сили для атаки на НАТО. Він знає, що запас часу на реалізацію подібного плану стрімко зменшується.
Головні тези:
Російський диктатор розраховує на слабкість НАТО та напруженість між США і європейськими лідерами.
Путін хоче покласти край географічній ізоляції Калінінграда.
Путін готується до вторгнення в НАТО
За словами експерта, нелегітимний глава Кремля бачить слабкість НАТО, а також переконаний в тому, що поточна ситуація в Європі являє собою вікно можливостей.
Джонсон прогнозує, що Путін зробить наступний хід якомога швидше, перш ніж фінансове становище Росії остаточно зіпсується.
Крок Путіна полягатиме в атаці через стратегічно важливий Сувалкський коридор, який з'єднує російський Калінінград із Білоруссю. Обґрунтування і "план гри" для Путіна щодо взяття цього коридору будуть точною копією вторгнення до Криму в березні 2014 року — наголошує експерт.
За словами Джонсона, російський диктатор захоче скористатися напруженістю між командою президента США Дональда Трампа та європейськими лідерами.
Путін розраховує на те, що захопить цей сухопутний міст і покладе край географічній ізоляції Калінінграда.
Це порушить суверенітет Естонії, Литви та Польщі, які є членами НАТО. Якщо НАТО не відреагує на російське вторгнення такого роду, Путін може знищити те, що залишилося від авторитету альянсу, — наголосив експерт.