19 червня стало відомо про те, що детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Згідно з попередніми даними, дії колишнього топпосадовця кваліфіковано за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах). Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт НАБУ.
"Колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення майже усіх портових зборів на 20%. Водночас один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр", - заявляють у НАБУ.
Окрім того, у бюро звернули увагу на те, що Міністерство фінансів виступало проти зменшення портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. Про це Мінфін попереджав Володимира Омеляна неодноразово. За словами детективів, рішення експосадовця призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.
Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.
Сам Володимир Омелян розповів, що його у 19 червня запросили в НАБУ на допит у якості свідка і намагаються вручити підозру. За його словами, він знизив на 20% портові збори для збільшення товаро/вантажопотоку і що завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-2019 роках ріст більше, ніж на 20%, і росте досі.
"Це, безумовно, прецедент, і тепер будь-який уряд, який полегшує тиск на бізнес, займається дерегуляцією, скорочує ЄСВ, зменшує інші податки - може бути звинуваченим у шкідництві. Шкода, що НАБУ на очах перетворюється на ДБР-2. До речі, першим було провадження по Раянейр. Там я теж "завдав" збитків?", - поскаржився Омелян.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що народний обранець від "Слуги народу"Гео Лерос розповів, що вже передав у НАБУ відомості, які свідчать про корупційну діяльність очільника Офісу президента Андрія Єрмака, його кума нардепа Миколи Тищенка та колишнього депутата Київради Дениса Комарницького.