Російські олігархи продовжують заробляти на бізнесі з ЄС
Категорія
Економіка
Дата публікації

Російські олігархи продовжують заробляти на бізнесі з ЄС

Олег Дерипаска
Джерело:  The Insider

Російські олігархи попри санкції продовжують заробляти мільярди на торгівлі з Євросоюзом, використовуючи лазівки для обходу обмежень. 

Головні тези:

  • Російські олігархи використовують лазівки для обходу санкцій та продовжують отримувати прибуток від торгівлі з Євросоюзом.
  • Більшість олігархів переоформлюють акції компаній на близьких родичів для уникнення санкцій.
  • Попри відомі обмеження, власники таких компаній, як “Русал” та “Металоінвест”, збагачуються на торгівлі з ЄС.
  • Деякі олігархи, такі як Алішер Усманов та Роман Абрамович, успішно обходять санкції і збільшують свої статки.
  • Ситуація на ринку показує, що деякі російські олігархи не лише уникнули санкцій, але й активно розвивають свій бізнес в Європі.

Як російські олігархи продовжують заробляти на торгівлі з ЄС в обхід санкцій

За інформацією журналістів видання, санкції проти близьких до кремлівського диктатора Володимира Путіна російських олігархів не поширюються на їхні компанії у разі, якщо частка акцій олігархів у цих компаніях не перевищує 50%.

Таким чином більшість російських олігархів просто переоформлює частину акцій власних компаній на близьких родичів або підставних осіб із правом подальшого викупу.

Які компанії російських олігархів продовжують заробляти на торгівлі з ЄС

Зокрема, до таких дій вдався власник корпорації з виробництва алюмінію "Русал", олігарх Олег Дерипаска, який також є власником приватної військової компанії, що бере участь у розв’язаній Росією злочинній війні проти України.

Від початку розв’язання Росією злочинної війни проти України у 2022 році статки Дерипаски зросли більш ніж у півтора раза до 2,8 млрд доларів.

Другий ключовий акціонер “Русала” Віктор Вексельберг взагалі не перебуває під санкціями, хоча регулярно проводить зустрічі з Путіним, а його компанії виробляють ракети, якими окупаційна армія РФ потім атакує Україну.

Алішер Усманов оформив акції своєї компанії на підставних осіб із правом зворотного викупу, зменшивши власну частку в USM до 49% і уникнувши персональних санкцій.

Ключові російські олігархи продовжують заробляти мільярди на торгівлі з ЄС в обхід санкцій
Путін під час зустрічі з Алішером Усмановим

До USM входить "Металоінвест" — найбільша залізорудна компанія Російської Федерації, яка експортує свою продукцію в європейські країни.

Партнер Усманова в "Металоінвесті" — депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Андрій Скоч також перебуває під санкціями, а бізнес оформлено на його батька Володимира і доньку Варвару.

З 24 лютого 2022 року статки Усманова і сімейства Скоча зросли до 13,4 мільярда і 6,7 мільярда доларів відповідно.

За останні 2 роки ці олігархи збагатились на 4 млрд доларів.

На торгівлі з ЄС також продовжує заробляти член "Єдиної Росії" Андрій Гур'єв і його партнер Володимир Литвиненко.

Родині Гур'єва належить 48,5% найбільшого в РФ виробника фосфорних добрив "Фосагро".

Литвиненко 2022 року передав своїй дружині Тетяні понад 20% акцій "Фосагро", завдяки чому компанія вільно експортує продукцію в Європу. Його статки з 2022 року зросли вдвічі — до 3 млрд доларів.

Андрій Мельниченко також постачає добрива в Європу через свою компанію "Єврохім", але для цього він знизив свою частку в компанії.

Продукція великої металургійної і гірничодобувної компанії "Євраз", власником якої є Роман Абрамович, також продовжує постачати свою продукцію до таких країн як Франція та Чехія.

Крім того, він є міноритарним акціонером компанії "Норнікель", яка не тільки експортує свою продукцію, а й володіє виробництвом у Європі.

Геннадій Тимченко, якого називають "гаманцем" Путіна, володіє частками в "Новатеку" — 23,49% і "Сибурі" — 17%.

Основний власник компаній основний власник компаній Леонід Міхельсон не потрапив під санкції ЄС, отже й обмеження на ці компанії не поширюються.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?