Науковці назвали ймовірні місця знаходження іншопланетного життя
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці назвали ймовірні місця знаходження іншопланетного життя

Еріда і Макемаке

Науковці за допомогою передового телескопа Джеймс Вебб дійшли висновку, що найкращими місцями для наявності життя можуть виявитись так звані “крижані світи” на краю Сонячної системи. 

Що відомо про ймовірне існування іншопланетного життя у Сонячній системі

За інформацією журналістів видання із посиланням на науковців, Карликові планети Еріда і Макемаке, що знаходяться в поясі Койпера за орбітою Нептуна, можуть мати геотермальну активність під поверхнею.

Так, за допомогою телескопа Джеймс Вебб вченим вперше вдалось виявити ізотопи метану на поверхні Еріди і Макемаке.

Це був перший випадок виявлення ізотопів метану за межами Нептуна.

Зокрема, це наводить науковців на думку, що карликові планети можуть бути значно теплішими, ніж вважалось раніше.

Що відомо про геотермальну активність на карликових планетах

Проведені дослідження вказують на наявність геологічно нового метану на поверхні Еріс і Макемаке, який міг з’явитись там виключно внаслідок геотермальної активності.

Це говорить про те, що карликові планети можуть бути місцем кріовулканізму або навіть мати гаряче кам'яне ядро.

Можливість існування підповерхневих океанів і виявлення рідкісних ізотопологів метану в цих далеких світах кидають виклик загальноприйнятій думці про первозданний склад великих транснептунових об'єктів. Це не тільки переосмислює наше розуміння цих крижаних світів, але й підкреслює ключову роль ендогенних сил у формуванні зовнішніх тіл Сонячної системи, - зазначає професор-дослідник Флоридського космічного інституту Університету Центральної Флориди Ноемі Пінілья-Алонсо.

Це відкриття було зроблено з використанням даних, зібраних космічним телескопом Джеймса Вебба, який дозволив дослідникам виміряти склад поверхонь Еріди та Макемаке.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Трамп ударив Путіна по зубах". Що насправді відбувається з Росією

Путін
Джерело:  The Economist

Редакція видання The Economist звернула увагу на те, що протягом останніх місяців річне зростання російської економіки обвалилося приблизно з 5% до 0%. Цьому посприяли не лише інфляція, військові інвестиції, а й зниження цін на нафту на тлі мит президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • У лютому та березні інфляція у Росії сягнула понад 10%. 
  • Трамп штовхає економіку РФ до краху, хоча й не усвідомлює цього.

Трамп продовжує несвідомо знищувати Росію

Кілька тижнів тому Центробанк РФ офіційно визнав, що одразу кількох секторах відбувається зниження обсягів виробництва через різке падіння попиту.

Росію дедалі сильніше штормить, й на це є чимало причин.

Насамперед йдеться про так звану "структурну трансформацію" економіки.

Не можна ігнорувати той факт, що в минулому країна-агресорка була зорієнтована на Захід і давала можливість розвиватися приватному бізнесу (хоч і з обмеженнями).

Однак після повномасштабного вторгнення в Україну все різко змінилося, й вона стала воєнною економікою, що розвернулась на Схід.

Кремль був змушений витрачати шалені кошти: не лише на виробництво зброї, а й у нові логістичні ланцюги для торгівлі з Китаєм та Індією. Наразі цей етап уже завершено.

Цьогоріч військові витрати зростуть лише на 3,4% у реальному вимірі — це різке уповільнення порівняно з минулорічним стрибком у 53%. Зниження витрат на "структурну трансформацію" означає сповільнення зростання.

Ні для кого не секрет, що інфляція у Росії вже багато місяців перевищує цільовий рівень у 4% на рік.

Ба більше, в лютому та березні вона сягнула понад 10%.

Також на країну-агресорку має суттєвий вплив погіршення зовнішніх умов. Їх спровокував президент США Дональд Трамп, розпочавши глобальні торгові війни.

Трамп, ймовірно, налаштований доброзичливо до Путіна, але своєю торговельною війною він боляче вдарив його по зубах, - пише The Economist.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?