У наступне десятиріччя коронавірусу COVID-19 може все менше й менше впливати на життя людей, а згодом перетворитися на звичайне захворювання, що провокує появу кашлю з нежитю.
Джерело: Viruses
Відповідний прогноз, побудований на математичних моделях із застосуванням коронавірусної статистики, зробили експерти Університету Юти в Сполучених Штатах.
“Моделі показують можливе майбутнє, яке ще не повністю визначене. Протягом наступного десятиліття серйозність COVID-19 може зменшитися в міру того, як у населення розвиватиметься колективний імунітет”, - цитують медіа Фреда Адлера, доктора філософії, професора математики і біологічних наук у закладі.
Дані прогнозу вказують на ймовірність змін у захворюванні пов’язані з адаптацією нашої імунної відповіді, однак не змінами безпосередньо вірусу. Наразі у світі поширюється велика кількість сезонних коронавірусів, хоча вони не настільки агресивні та поширені, як сьогоденний винуватець пандемії.
Для перевірки припущення про зниження впливу COVID-19 на життя людей науковці розробили низку математичних моделей, а в роботі, зокрема, використали статистику щодо імунної відповіді організму на вірус.
Команда дослідників під час роботи врахували наступні фактори, які можуть вплинути на зміну статусу COVID-19 у майбутньому:
людина, яка перенесла незначне ураження вірусом, з високою ймовірністю перенесе його легко та виділить невелику частку інфекції;
дорослі, серйозно уражені COVID-19, з високою ймовірністю перенесуть його важко та поширять більшу частку інфекції;
маски та соціальне дистанціювання знижують ризики підхопити вірус;
діти мають менший ризик важкого перебігу хвороби;
дорослі після перенесеної хвороби чи повної вакцинації захищені від важкого перебігу захворювання.
За розробленими моделями, людство ставатиме все більш схильним до легкого перебігу захворювання у довгостроковій перспективі.
“На початку пандемії з вірусом ніхто не був знайомий. Наша імунна система не була підготовлена”, - звернув увагу науковець.
Читайте також:
У Франції розробили нову надзвичайно ефективну вакцину проти коронавірусу;
Науковці випробували ліки від коронавірусу з ефективністю в 99%;