Морський ссавець помер у сьомому столітті – "в епоху вікінгів та цивілізації майя, за три сторіччя до княгині Ольги і князя Володимира". Згідно з результатами дослідження, вдалось встановити, вік залишків кита - він становить 1350 років. Максимальна похибка цього дослідження – 30 років.
Джерело: повідомлення НАНЦ у Facebook
Науковці Національного антарктичного наукового центру отримали результати радіовуглецевого аналізу зразків, зробленого в лабораторії у Познані, Польща. Рештки кита знаходяться на острові Расмуссен, неподалік від єдиної української антарктичної станції "Академік Вернадський".
Вид тварини – синій кит. Як відомо, це найбільший у світі ссавець. Провівши деякі математичні підрахунки, засновані на аналізі біологічної конструкцій тварини, зокрема, його щелепи, науковці можуть стверджувати - кит був завдовжки щонайменше 26 метрів. Він належав до південного (антарктичного) підвиду – це найбільший підвид серед синіх китів.
Відкриття має велике значення, оскільки загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них належать іншому підвиду.
Наступні дослідження решток кита включатимуть генетичний аналіз, що дозволить знайти нові відомості про еволюцію синіх китів і демографію їхніх давніх, нині знищених стад.
Китобійний промисел
"В результаті китобійного промислу до 1960-х років синій кит був майже повністю винищений. З 1963 року вид перебуває під охороною, але через незаконний (зокрема, радянський та японський) промисел відновлення популяції не відбувалося. На середину 1980-х, за даними міжнародної китобійної комісії, в світі залишалося не більше 200-1400 особин" - йдеться у повідомленні НАНЦ.
Раніше, до початку звірської епохи полювання на синього кита, цей підвид належав до одного з найчисельніших – популяція становила 250-300 тис. особин.
Нині, не зважаючи на низку введених природоохоронних заходів, антарктичний синій кит все одно залишається дуже рідкісним – його чисельність становить 1,6-3 тис. особин.
Біологи передбачають, що для відновлення популяції знадобиться хоча б два століття. І це у випадку, якщо планету не накриє низка серйозних екологічних проблем.
Читайте також:
Вчені пояснили, до чого призведе глобальне потепління.
Байден вирішив повернути США до ВООЗ та Паризької угоди з клімату.
ООН спрогнозувала, коли на світ чекає "катастрофічне підвищення температури": важливі подробиці читайте в нашому матеріалі.