Неочікувано: в Євросоюзі пропонують закрити порти для кораблів РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Неочікувано: в Євросоюзі пропонують закрити порти для кораблів РФ

Неочікувано: в Євросоюзі пропонують закрити порти для кораблів РФ
Джерело:  Укрінформ

Депутатка Європарламенту від Німеччини Ребекка Хармс наголосила, що Євросоюз повинен відреагувати на Керченську кризу посиленням санкцій щодо Росії. З даною заявою вона виступила напередодні початку дебатів в Європарламенті про хід реформ в Україні, запланованих на 11-12 грудня, повідомляєONLINE.UA з посиланням на "Укрінформ".

"Ми закликаємо ЄС та держави-члени ввести цілеспрямовані санкції в разі, якщо 24 українських військовослужбовців не будуть звільнені і в разі подальшої військової ескалації; мандат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ має бути розширений до Азовського моря. Ми також закликаємо ЄС та його держави-члени закрити наші порти для заходу російських кораблів з Азовського моря на випадок, якщо Росія не відновить свободу навігації по Керченській протоці і в Азовському морі", - заявила Хармс.

Депутатка надіється, що після російської військової атаки в Керченській протоці переважна більшість в Європейському парламенті проголосує за запропоновані заходи реагування на нещодавню ескалацію.

Як повідомляв ONLINE.UА, раніше представник Держдепартаменту з питань України  Курт Волкер заявив, що Росія намагається вплинути на вибори в Україні та політику влади.  Окрім того, він зазначив, що Кремль хоче представити уряд України в невигідному світлі.

Категорія
Економіка
Дата публікації

США ввели масштабні санкції проти нафтової галузі РФ — хто у списках

Мінфін США
Російська нафта

Як зазначають представники уряду та Мінфіну США, запроваджено санкції проти понад 30 російських нафтопереробних компаній, а також ще однієї компанії з Сербії. 

Головні тези:

  • Санкції США проти нафтової галузі РФ охопили понад 30 компаній, у тому числі структуру “Роснефти” та одну компанію з Сербії.
  • Мінфін США вживає радикальних заходів для скорочення доходів Росії від продажу енергоносіїв задля зупинення фінансування війни проти України.
  • Нові санкції можуть суттєво вплинути на російський експорт нафти до Індії, змушуючи країну шукати альтернативні джерела сирої нафти.
  • Серед компаній, які потрапили під санкції, є великі виробники нафти, які використовуються для фінансування військових дій проти України.
  • Нові обмеження можуть мати важливе значення для підтримки української сторони в конфлікті з Росією, допомагаючи обмежити ресурси для воєнних дій.

Які російські компанії потрапили до списку нових санкцій США

Зазначається, що Мінфін США вдався до радикальних заходів із метою виконання вимог G7 щодо скорочення доходів Росії від продажу енергоносіїв, включно із блокуванням двох великих виробників нафти.

Під нові санкції потрапили:

  • "РН-Буріння" (структура "Роснефти");

  • "Технології ОФС" (об'єднує колишні активи Baker Hughes в Росії),

  • "РН-ГРП",

  • "РН-Сервіс",

  • "РН-Ванкор",

  • "Ачімгаз",

  • "Газпром Шельфпроект",

  • "Атлас ННБ",

  • "ФракДжет-Волга",

  • "Інвестгеосервіс",

  • "Нафтагаз-Буріння",

  • "Петро Велт Технолоджис",

  • "ТНГ-Групп";

  • "УДС Нафта".

Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України, — зазначила глава Мінфіну США Джанет Єллен.

Санкції також торкнулися сербської компанії NIS, яка є "дочкою" "Газпром нефти".

США ввели нові потужні санкції проти нафтової галузі РФ
Нафтовий танкер РФ

За даними Мінфіну США, в результаті сьогоднішньої дії все майно та інтереси у власності підсанкційних осіб, які знаходяться в Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб із США, заблоковано.

Нові санкції США можуть вдарити по поставках нафти РФ до Індії

США вводять нові санкції на продаж російської нафти в обхід західних санкцій, що може вплинути на експорт нафтопродуктів країни-агресорки до Індії. 

Журналісти видання посилаються на співрозмовників з нафтової промисловості США, які стверджують, що нові санкції Вашингтона значною мірою вплинуть на російський експорт до Індії.

У той же час 3 джерела з нафтової промисловості Індії підкреслюють, що очікують серйозних проблем із поставками російської нафти через нові санкції, спрямовані на скорочення доходів Кремля, які злочинний режим диктатора Володимира Путіна використовує для фінансування війни проти України.

Це змушує Індію шукати альтернативні джерела сирої нафти з Близького Сходу та США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?