Німеччина і Франція готуються до можливого припинення імпорту російського газу
Категорія
Економіка
Дата публікації

Німеччина і Франція готуються до можливого припинення імпорту російського газу

Німеччина і Франція готуються до можливого припинення імпорту російського газу
Джерело:  online.ua

Німеччина і Франція готуються до можливого припинення імпорту російського газу, оскільки Москва вимагає з 1 квітня розрахунок за поставки в рублях.

Джерело: BFMTV

Німеччина і Франція готуються до потенційного припинення імпорту російського газу, а Москва з 1 квітня вимагає оплати поставки в рублях, від чого європейці відмовляються.

Можливо виникне ситуація, коли завтра, за дуже особливих обставин, російського газу більше не буде (...) ці сценарії ми підготуємо, - повідомив міністр економіки Франції Бруно Ле Мер у Берліні.

У той же час Берлін і Париж підтвердили свою відмову платити в рублях за поставки російського газу, про що просив Володимир Путін.

Контракти передбачають валюту, в якій вони виконуються, і тому контракти повинні виконуватися в наданій валюті. Контракти є контрактами, - заявив зі свого боку Бруно Ле Мер.

Минулого тижня Володимир Путін заявив, що Росія більше не прийматиме платежі в доларах або євро за поставки газу до ЄС.

Російський президент пояснив, що його рішення було реакцією на заморожування російських активів, яке Захід вирішив ввести проти Москви після вторгнення в Україну.

У телефонній розмові з Олафом Шольцом у середу Володимир Путін запевнив канцлера, що виплати "будуть і надалі здійснюватися в євро", - йдеться в коментарях уряду Німеччини.

Кошти будуть "як зазвичай перераховані до "Газпром-банку", який не підпадає під санкції"..

Але в четвер російський президент повторив свої погрози , запевнивши, що з п’ятниці, 1 квітня, його країна більше не буде поставляти газ «недружнім» країнам, які відмовляються платити в рублях. Він додав, що в разі відмови "діючі контракти будуть припинені".

До війни Європейський Союз імпортував 40% газу з Росії. Німеччина була особливо залежною, її частка становила 55%.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?