Журналісти дізналися, що канцлер Німеччини Олаф Шольц намагався переконати президента України Володимира Зеленського відмовитись від НАТО в обмін на нейтральний статус за декілька днів до вторгнення РФ.
Джерело: The Wall Street Journal
Шольц радив Зеленському відмовитися від НАТО
Олаф Шольц 19 лютого в Мюнхені він сказав Зеленському, що Україна повинна відмовитися від своїх прагнень до НАТО і оголосити нейтралітет як частину ширшої угоди про європейську безпеку між Заходом і Росією.
Пакт підписали б Путін і Байден, які б спільно гарантували безпеку України.
Зеленський сказав, що Путіну не можна довіряти дотримання такої угоди і що більшість українців хочуть приєднатися до НАТО.
Його відповідь викликала у німецьких чиновників занепокоєння, що шанси на мир зникають.
Помічники пана Шольца вважали, що Путін продовжуватиме свій військовий тиск на кордонах України, щоб задушити її економіку, а потім, зрештою, перейти до окупації країни.
Фото - kremlin.ru
Також журналісти дізналися деталі зустрічі Шольца та Путіна 15 лютого.
Путін розпочав зустріч з численних скарг на НАТО, прискіпливо перерахувавши системи озброєння, розміщені в країнах альянсу поблизу Росії. Потім пан Путін розповів про свої дослідження російської історії, що сягають тисячоліття, про які він написав велике есе минулого літа, - пишуть ЗМІ.
Він сказав Шольцу, що росіяни, українці та білоруси – це один народ, який має спільну мову та спільну ідентичність, які були розділені лише випадковими політичними втручаннями в новітній історії.
Шольц стверджував, що міжнародний порядок ґрунтується на визнанні існуючих кордонів, незалежно від того, як і коли вони були створені.
Він попередив, що Захід ніколи не погодиться на знищення встановлених кордонів у Європі. Санкції будуть швидкими та жорсткими, і тісне економічне співробітництво між Німеччиною та Росією припиниться. Громадський тиск на європейських лідерів з метою розірвати всі зв’язки з Росією буде величезним, сказав він.
Тоді Путін повторив свою зневагу до слабких західних лідерів, які піддаються тиску громадськості.
Читайте також: