Угорська служба "Радіо Свобода" змогла дізнатися про те, чому офіційний Будапешт врешті-решт підтримав 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти РФ, який передбачає обмеження постачання російського скрапленого газу (СПГ).
Головні тези:
- Шляхом шантажу Орбану вдалося забезпечити надійний захист свого ядерного проєкту від санкцій ЄС.
- Нові санкції ЄС створюють значні труднощі для постачання російського скрапленого газу до Європи та можуть змусити Кремль переглянути свою бізнес-модель.
- Європейські компанії, що працюють в Росії, повинні дотримуватися нових санкцій, що створює додаткові виклики для бізнесу.
Євросоюз погодився на нову умову Угорщини
За словами журналістів, Угорщина відмовилася від блокування санкцій ЄС щодо постачання російського СПГ, але в обмін на це "Пакш II" отримав горизонтальне звільнення від санкцій.
Шляхом шантажу Віктору Орбану та його команді вдалося добитися того, що ядерний проєкт, назавжди захищений від усіх нинішніх і майбутніх потенційних обмежень.
Видання звертає увагу на те, що ця поступка не змінює позицію офіційного Будапешта, яка полягає в тому, що він виступає проти всіх санкцій, пов'язаних з ядерними питаннями, включаючи санкції проти керівників "Росатому" за їхню роль у російській окупації та експлуатації Запорізької атомної електростанції.
Новий санкційний удар по РФ є справді потужним
Що важливо розуміти, у 2023 році країна-агресорка РФ заробила близько 8 мільярдів євро на експорті скрапленого природного газу
Офіційний Брюссель звертає увагу на те, що нове ембарго торкнеться приблизно лише чверті цієї суми.
Однак, на тлі нових санкцій, Кремлю, цілком можливо, доведеться переосмислити свою бізнес-модель і доставляти природний газ новими маршрутами (наприклад, через Північний Льодовитий океан) на ринки збуту в Азії.
Для цього знадобляться спеціальні криголами.