Оголошені лавреати Нобелівської премії з економіки. Що про них відомо
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Оголошені лавреати Нобелівської премії з економіки. Що про них відомо

Нобелівська премія

Цьогорічними лавреатами премії Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля стали економісти Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс Робінсон за провідні дослідження у забезпеченні економічного розвитку. 

Головні тези:

  • Лауреати досліджували вплив суспільних інститутів на економічний розвиток, виявивши їх ключову роль у формуванні добробуту країн.
  • Їхні роботи підтвердили, що інклюзивні інститути впливають на покращення економічної ситуації, в той час як експлуатуючі суспільні структури не сприяють розвитку.
  • В умовах загрози революції влада має вибір між передачею влади та демократією, щоб забезпечити стабільність та сприяти розвитку країни.
  • Один із величезних викликів сучасності - зменшення різниці в доходах між країнами, а лауреати довели важливість суспільних інститутів у досягненні цієї мети.
  • Дослідження лауреатів Нобелівської премії з економіки стали важливим внеском у розвиток економічних теорій та практик.

Що відомо про цьогорічних лавреатів Нобелівської премії з економіки

Зазначається, що Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс Робінсон провели дослідження на тему формування інституцій і їхньго впливу на подальший економічний розвиток.

Зокрема, науковці довели, що одним з ключових чинників у різниці між рівнем добробуту у різних країнах є суспільні інституції, запроваджені ще під час колонизації.

Було доведено, що суспільства з відсутніми гарантіями верховенства права та інститутами, які експлуатують населення, не генерують змін, або зростання на краще.

Підкреслюється, що інклюзивні інститути часто запроваджувались у бідних країнах під час їхньої колонізації, що згодом забезпечило зміни на краще.

Економісти зазначають, що це дуже важливо, адже саме тому колишні колись багаті колонії наразі бідні, а ті, що колись були бідними, тепер навпаки багаті.

Що відомо про причину розвиненої у багатьох країнах проблеми економічного занепаду

Науковці пояснюють, що у разі загрози виникнення революції в країні діюча влада постає перед ділемою, вони прагнуть зберегти владу і заспокоїти населення, пропонуючи економічні реформи, однак громадяни не схильні вірити обіцянкам, і навряд чи повірять, що система не повернеться до старих практик за першої стабілізації ситуації.

Зазначається, що єдиним варіантом у такому випадку може бути тільки передача влади та встановлення демократії.

Зменшення величезної різниці в доходах між країнами є одним із найбільших викликів нашого часу. Лауреати продемонстрували важливість суспільних інституцій для досягнення цієї мети, — підкреслив голова комітету премії з економічних наук Якоб Свенссон.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?