Окупанти українського Криму продовжує навмисно блокувати українські інформаційні сайти. У списку заблокованих вже 27 порталів, 22 з яких є новинними онлайн-виданнями.
Джерело: повідомлення Кримської правозахисної групи в Facebook.
Про масове блокування українських сайтів в Криму свідчать дані результатів перевірки, проведеної в березні 2021 року. Вона показала, що мінімум 12 провайдерів в 12 кримських населених пунктах повністю блокують сайти майже трьох десятків українських медіа. Також в окупованому Криму повністю заблоковані сайти Лінкедін, Меджлісу кримськотатарського народу, "Свідків Єгови" і Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України.
"Постійне блокування провідних українських незалежних онлайн-медіа на території окупованого Криму порушує право жителів півострова на доступ до інформації. В даний час безперешкодна робота професійних незалежних медіа, які регулярно інформують людей про ситуацію з поширенням пандемії COVID-19, життєво необхідна українському суспільству, включаючи жителів окупованих територій ", - йдеться в заяві правозахисників, які звертають увагу на те, що для багатьох кримчан російські пропагандистські інформаційні ресурси стали єдиним доступним джерелом отримання інформації.
Що відомо про блокування сайтів в Криму
Російські окупанти навмисне блокують українські інформаційні сайти в Криму ще з 2014 року, коли незаконно захопили український півострів і назвали його "частиною РФ". Блокування українських онлайн-ресурсів проводиться для того, щоб кримчани не мали можливості отримувати інформацію про Україну і проблемах півострова, які російські пропагандистські ресурси приховують від місцевих жителів.
Окупаційна влада Росії в Криму прагне фактично замінити незалежні ЗМІ України джерелами державної російської пропаганди. З огляду на вищесказане, Кримська правозахисна група на міжнародних заходах вимагає від РФ негайно припинити блокування незалежних українських онлайн-медіа на території Криму. Правозахисники вже звернулися до міжнародних організацій і уряду, щоб посилити тиск на РФ через незаконнеобмеження свободи слова в Криму.
Читайте також: